Nav nekādu indikāciju, ka Liepājas domes koalīcijas vienošanās netiks pildīta, aģentūrai LETA sacīja Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis (Latvijas Reģionu apvienība).

To viņš teica aģentūrai LETA, komentējot LRA Saeimas frakcijas vadītājas Nellijas Kleinbergas izteikumus, ka Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija) varētu nepildīt vienošanos un domes sasaukuma otrajā pusē neatdot Liepājas mēra krēslu Vilnītim.

Vilnītis sazinājies ar Kleinbergu, lai noskaidrotu, vai viņas paustās aizdomas ir pamatotas ar kādiem Vilnītim, iespējams, nezināmiem apstākļiem par situāciju Liepājā, un noskaidrojis, ka šādu ziņu nav. Acīmredzot Kleinbergas redzējums esot saistīts ar LRA pieredzi Saeimā, bet tas, pēc Vilnīša domām, nav attiecināms uz Liepāju. Vilnītis aicinājis LRA turpmāk izteikumus, kas attiecas uz Liepāju, saskaņot ar viņu.

Vaicāts, vai viņam pašam nav aizdomu, ka koalīcijas vienošanās varētu netikt pildīta, Vilnītis sacīja: "Nav pareizi dzīvot aizdomās - tā tikai nelietderīgi tiek tērēta enerģija. Es ticu, ka koalīcijas vienošanās tiks pildīta. Vēl šomēnes tikos ar Sesku, un pārrunājām arī šo jautājumu. Sarunā neizskanēja ne pušplēsta vārda, ka kaut kas varētu būt citādāk."

Kā ziņots, LRA Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga intervijā "Neatkarīgajai" paudusi aizdomas, ka, pretēji solītajam, Sesks diez vai līdz ar Saeimas vēlēšanām atdos savu krēslu biedrības "Liepājniekiem" līderim Vilnītim.

Vilnīša biedrībai ir sadarbības līgums ar LRA un viņš no šīs partijas saraksta varētu kandidēt Saeimas vēlēšanās, taču to nedarīs, jo iecerējis nonākt Liepājas mēra krēslā. Sesks pēc pašvaldību vēlēšanām noturējās Liepājas mēra krēslā, tikai pateicoties solījumam uz Saeimas vēlēšanu laiku atdot pilsētas vadību Vilnītim. Bija noprotams, ka Sesks būs starp līderiem Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputātu kandidātu sarakstā Kurzemē, tomēr pašlaik par viņa kandidēšanu skaidri paziņojumi nav sniegti.

"Saskaņā ar vienošanās, par ko Uldis Sesks paziņoja presē, pēc Saeimas vēlēšanām Jānis Vilnītis pārņem Liepājas domes vadību, bet, ziniet, man ir tādas iekšējas šaubas. Diez vai tas tā notiks. Mana aizdomīguma pamatā ir tas, ko redzu politikā. Kaut vai ar to pašu prezidija pārvēlēšanu. Lielu atbalstu sākumā un beigās pilnīgu mīnusu ievelkot. Man ir nelabas aizdomas, ka tur vēl ir daudz nezināmo," sacījusi LRA politiķe.

Kleinbergai ir aizdomas, ka tiekot gatavota vide, "kurā varbūt vairs ne pats Uldis Sesks to paziņos, bet būs cilvēki, kas teiks - mums vajag, lai Sesks paliek. Tas nekas, ka ir tāda vienošanās". "Lai Dievs dod, ka manas šaubas nepiepildās," piebildusi Saeimas deputāte.

"Politikā gan viss ir iespējams, kā man tagad arvien vairāk kļūst redzams. Ja tā notiks [Sesks vienošanos nepildīs], tad būs jādomā. Jautājums, vai Vilnītis pats to vēlas [startēt Saeimas vēlēšanās]? Uz iepriekšējām Saeimas vēlēšanām viņš atteicās startēt, jo uzskatīja, ka savu darbu velta tieši Liepājai, un to godprātīgi darīja," piebildusi Kleinberga.