Reformu partijas (RP) domes priekšsēdētājs, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis RP domes locekļus aicinājis apsvērt trīs iespējamos partijas nākotnes scenārijus apstākļos.

Tas notiek laikā, kad RP biedri turpina izstāties no šī politiskā spēka, aģentūru LETA informēja Vilnītis.

RP domes priekšsēdētājs piedāvā sasaukt partijas kongresu un lemt par RP likvidāciju vai arī rosināt visas RP vadības, ieskaitot valdi, nomaiņu. Ja kvoruma trūkuma dēļ sasaukt kongresu vairs nebūs iespējams, atliks secināt, ka no partijas ir palikusi tikai ārēja čaula, un tad nākamais loģiskais solis būtu izstāšanās. Šādus trīs iespējamos partijas nākotnes scenārijus ieskicēja Vilnītis, pieļaujot, ka partijas biedri varētu rosināt vēl kādu citu priekšlikumu.

Pašlaik no kādreizējiem 80 RP domes locekļiem Vilnītim esot izdevies apzināt tikai mazāk par pusi.

Vilnītis kritiski vērtē to, kā publiski tiek skaidrota RP biedru izstāšanās no RP, taču nenosoda tos RP politiķus, kuri iestājušies "Vienotībā". "Tas, kas šie astoņi cilvēki, kuri manā skatījumā bija starp vērtīgākajiem mūsu partijas politiķiem, izstājās no RP, pats par sevi nav nekas nosodāms. Tā ir viņu brīva griba. Taču lietas vajag saukt īstajos vārdos. Tā nav partiju apvienošanās, tā faktiski ir vienas partijas likvidēšana. Viena partija "apēd" otru partiju," atzina Vilnītis. Tiem, kuri šo procesu sāka, vajadzējis uzņemties morālu atbildību un atzīt, ka RP nepietiekami spējusi izpildīt vēlētājiem dotos solījumus, piemēram, par nodokļu sloga samazināšanu, un godīgi atzīt, ka notiekošais faktiski ir partijas likvidācija, uzskata Vilnītis.

Arī Liepājā daudzi RP biedri vēlējušies no partijas izstāties, bet Vilnītim izdevies viņus pierunāt to pagaidām nedarīt, aicinot pagaidīt, kāds būs partijas turpmākais liktenis. Ja RP savu darbību izbeigs, pieci no šīs partijas saraksta ievēlētie Liepājas domes deputāti kādu laiku Liepājas domē varētu darboties kā neatkarīgie deputāti, pieļāva Vilnītis.

Kā ziņots, astoņi RP politiķi šonedēļ "Vienotības" valdes sēdē tika uzņemti šīs partijas sastāvā.

"Vienotībā" tika uzņemti RP pārstāvji – Saeimas deputāti Zanda Kalniņa-Lukaševica, Inese Lībiņa-Egnere, Kārlis Eņģelis, Jānis Ozoliņš, Vilnis Ķirsis un Romualds Ražuks. Tāpat "Vienotībā" iestājās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.