Latvijas Reģionu apvienība (LRA), kurai ir sadarbības līgums ar biedrību "Liepājnieki", Liepājā neveidos vienotu sarakstu pašvaldību vēlēšanām ar Nacionālo apvienību (NA) un Jauno konservatīvo partiju (JKP), aģentūrai LETA sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Viņš norādīja, ka biedrības "Liepājnieki" valdes sēdē šodien pieņemts noraidošs lēmums sadarbībai ar NA un JKP. Biedrības valdes locekļi uzskata, ka NA rīkojusies neētiski, vispirms ziņojot medijiem par šādu apvienošanās iespējamību, ja sarunas pēdējo mēnešu laikā par tādu attīstības scenāriju savstarpēji neesot bijušas.

Vilnītis piebilda, ka turklāt lielākā daļa politisko spēku jau esot sagatavojuši kandidātu sarakstus, izvirzījuši pirmos numurus un izstrādā savas programmas.

Biedrības "Liepājnieki" valde ir gatava spriest par iespējamo sadarbību ar citiem politiskiem spēkiem pēc vēlēšanām, kad būs skaidrs, kādu izvēli vēlēšanās ir izdarījuši liepājnieki, sacīja Liepājas mērs.

LETA jau vēstīja, ka NA Liepājas nodaļa atkārtoti izteikusi piedāvājumu JKP un LRA par vienota saraksta izveidi pašvaldību vēlēšanās Liepājā.

NA Liepājas nodaļas ieskatā visas trīs partijas vieno atbalsts ģimenēm, drošība un caurspīdīga pārvaldība, kas minēts partijas aicinājumā sadarboties. Tāpat aicināts liepājnieku kopējās intereses celt virs personīgajām un mazināt vēlētāju sašķelšanu.

NA Liepājas mēra amata kandidāts Uldis Lipskis skaidro, ka ģimenes vērtību, nacionālas valsts, augstvērtīgas izglītības jautājumi ir tik prioritāri, ka diez vai šodien pašvaldību vēlēšanas drīkstētu reducēt tikai uz saimniecisku menedžeru izvēlēm.

"Mūsu šodiena ir iespēju brīdis, kurā varam paraudzīties pāri personīgām ambīcijām un kopā veidot vidi, kādā mēs ar tīru sirdsapziņu novēlētu dzīvot nākamajām paaudzēm. Tas ļautu apvienoties politiskiem spēkiem ar radniecīgām vērtībām, lai kopīgi vestu pilsētu atjaunotnes, sadarbības un izaugsmes virzienā," aicinājumu pamato Lipskis.

JKP jau esot pievienojusies aicinājumam, paužot gatavību tālākām sarunām.

Iepriekš šodien, pirms biedrības valdes sēdes, Vilnītis pauda, ka pašvaldību vēlēšanās katrai partijai jāpiedalās ar saviem sarakstiem, komentējot Nacionālās apvienības (NA) Liepājas nodaļas piedāvājumu Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) veidot vienotu sarakstu pašvaldību vēlēšanām Liepājā.

Viņš uzskata, ka triju partiju sadarbība iespējama Dienvidkurzemes novada domes vēlēšanās. "Personīgi uzskatu, ka pašvaldību vēlēšanās mums jāpiedalās katram ar saviem sarakstiem, bet šodien notiks biedrības "Liepājnieki" valdes sēde, kurā šis piedāvājums apvienoties tiks apspriests. Tas nozīmē, ka tiks pieņemts arī konkrēts biedrības lēmums," sacīja Vilnītis.