Liepājas SEZ valdes vadītājs, deputāts Jānis Vilnītis portālam irliepaja.lv apliecināja, ka teicis noteiktu “nē” Reģionu apvienības (LRA) piedāvājumam kļūt par apvienības valdes priekšsēdētāju.

Savu lēmumu Vilnītis pamatoja ar ambīciju trūkumu un to, ka "mana prioritāte ir Liepāja". Kā zināms, Liepājas domes valdošajai koalīcijai ir vienošanās, ka pēc gada Vilnītis no Ulda Seska pārņems domes priekšsēdētāja pienākumus.

Vilnītis trešdien, 9.augustā, ticies ar LRA Pārstāvju sapulces dalībniekiem. Sarunas laikā secināts, ka pašreiz valde ir lemtspējīga, jo tajā pēc līdzšinējā LRA valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara aiziešanas no trīs locekļiem ir palikuši divi – Vilnītis un Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, teica Vilnītis.

"LRA nav viena, bet gan daudzu un dažādu cilvēku partija, tāpēc ir loģiski, ka šajā brīdī, kamēr partija nav vienojusies par tālākiem soļiem un tālāku iespējamu reorganizāciju vai pārmaiņām, nevienam nav jākļūst par valdes priekšsēdētāju. Esam divi valdes locekļi, tas nozīmē, ka valde ir lemtspējīga līdz partijā tiks izdiskutēti tālākie soļi," portālam sacīja Vilnītis.

Viņš pastāstīja, ka nākamā diskusija plānota otrdien,15.augustā, kad notiks valdes tikšanās ar LRA Pārstāvju sapulci un Saeimas frakciju.

"Pēc tam būs kopējās vienošanās un redzējums par nākotni. Tas varētu arī nozīmēt zināmas izmaiņas LRA," pauda Vilnītis. Jautāts, kas varētu ieņemt LRA valdes priekšsēdētāja amatu, Vilnītis sacīja: "Domāju, ka varētu parādīties jaunas sejas..."

Kā ziņots, LRA Pārstāvju sapulce 1.augustā nolēma aicināt Vilnīti uzņemties valdes priekšsēdētāja amatu. Šāds lēmums pieņemts pēc Bondara lēmuma atkāpties no amata.

Vilnītis jau iepriekš Latvijas Radio pauda skeptisku nostāju par iespēju vadīt LRA. Politiķis skaidroja, ka viņa prioritāte ir darbs Liepāja un ka politiskā spēka vadībā būtu jāatgriežas Bondaram. Pirms atbildēt uz izteikto piedāvājumu ar "jā" vai "nē" Vilnītis pieļāva nepieciešamību to apspriest ar Pārstāvju sapulces dalībniekiem.

Jūlija beigās Bondars paziņoja par atkāpšanos no partijas valdes priekšsēdētāja amata. "Ņemot vērā pēdējā laika LRA balsojumus Saeimā, es atkāpjos no LRA valdes priekšsēdētāja amata," pavēstīja Bondars.