Kamēr bijušais "Saskaņas" biedrs Jurijs Hadarovičs vēl tikai grasās dibināt partiju, "Vienotība" un "No sirds Latvijai" jau veido kandidātu sarakstus.

Kā portālam sacīja partijas "Vienotība" Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks, kandidātu saraksts 2017.gada pašvaldību vēlēšanām top, un šobrīd to veido paši "Vienotības" biedri.

"Vai tas būs kopā ar kādu citu politisko spēku, to pagaidām nekomentēšu," sacīja Robežnieks.

Kā zināms, "Vienotība" sola šomēnes pabeigt sarunas par iespējamu kopīgu startu pašvaldību vēlēšanās Rīgā ar partiju "Latvijas attīstībai" (LA).

LA līderis Juris Pūce izteicies, ka "pozitīvi raugās uz sadarbības iespēju arī ar Jauno konservatīvo partiju (JKP) un Latvijas Reģionu apvienību (LRA), ar kuru pārstāvjiem ir notikušas sarunas, taču tas atkarīgs no šo politisko spēku izšķiršanās".

Kā portālam atzina Robežnieks, arī Liepājā noteikti ir LA pārstāvji, taču "Vienotības" Liepājas nodaļai ne ar viņiem, ne JKP vai LRA sarunas vēl nav bijušas.

"Katrā ziņā nekādu uzstādījumu "no augšas", ar ko iet kopā vēlēšanās, ar ko neiet kopā, nav. To nodaļas lemj pašas."

Ar savu sarakstu pašvaldību vēlēšanās Liepājā startēt gatavojas arī partija "No sirds Latvijai" (NSL). Kā pastāstīja partijas jauniešu sekcijas vadītājs Dmitrijs Kostojanskis, puse saraksta jau esot gatava. Tajā būšot gan uzņēmēji, gan pašvaldības darbinieki, gan pasniedzēji un citi "labi cilvēki". Arī Kostojanskis pats gatavojas balotēties vēlēšanās.

"Visu cieņu mūsu esošai varai par to, ko viņi izdarījuši, tomēr 65 miljonus eiro, kas mums ir gadā pilsētās budžetā, varētu izmantot daudz efektīvāk."

Bloķēties ar citiem spēkiem NSL neplāno.

"Uz doto brīdi mums Liepājā ir 50 partijas biedri, atbalstītāji un jaunpienācēji nāk klāt regulāri, gan vairāk, gan mazāk zināmas personas, un tas ir pilnīgi pietiekami, lai radītu nopietnu konkurenci citām partijām vēlēšanās. Liepājā ir arī vienīgā nodaļa Latvijā bez Rīgas, kur ir izveidots partijas birojs."

2017. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanas notiks 3. jūnijā.