Par godu Latvijas valsts 95.jubilejai 27.novembrī klajā nāks grāmata "1918.-1920.gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās".

Par to aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Grāmatā varēs iepazīties ar visiem Latvijas Tautas padomes pilnvarotās Pagaidu vadības sēžu protokoliem, kas papildināti ar komentāriem, svarīgāko vēstures notikumu aprakstiem, fragmentiem no notikumu dalībnieku atmiņām un dienasgrāmatām, to laiku raksturojošu informāciju no preses izdevumiem, kā arī ar fotogrāfijām, attēliem un dokumentiem.

Ikvienam interesantam būs iespēja grāmatas lappusēs rast atbildes uz jautājumiem par to, kas bija tie cilvēki, kuri pirmie stājās jaunās valsts dienestā, kas bija "republika uz ūdens", kāpēc Liepāju var dēvēt par Latvijas pagaidu galvaspilsētu un cik daudzu valstu, valdību un pilsētu izlaistās naudaszīmēs bija jāorientējas Latvijas iedzīvotājiem ikdienas maksājumos. Tāpat grāmatā varēs izlasīt daudz citu interesantu faktu.

Grāmatas veidotāju darba grupas vadītāja Valsts kancelejas pārstāve Līga Peinberga norāda, ka grāmata ne tikai sniedz zināšanas par valsts vēstures faktiem, bet arī vieno emocionālajā atmiņā ar valsts sākuma laiku un cilvēkiem, kuri izcīnīja Latvijas valsti.

Grāmatas atklāšana notiks Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē, jo šeit pirms 95 gadiem 26.novembrī notika pirmā Pagaidu valdības protokolētā sēde.