Trešdien, 7.decembrī, paredzētajā domes Transporta infrastruktūras komisijas sēdē vēlreiz lems par Liepājas Autobusu parka vēlmi ierīkot tālsatiksmes autobusu pieturu centrā.

Liepājas autobusu parks reiz jau nāca klajā ar priekšlikumu ierīkot autobusu pieturu Rīgas eksprešiem arī pilsētas centrā, ne tikai Autoostā. Sākotnēji priekšlikums bija šo pieturu izveidot laukumā starp Liepājas universitāti un veikalu „Drogas”, taču pret šādu risinājumu bija vairāki objektīvi iebildumi, portālam atzina autobusu parka valdes loceklis Oskars Špickopfs.

Tagad autobusu parks ir izstrādājis alternatīvu priekšlikumu – ierīkot pieturu Kārļa Zāles laukumā (pie veikala „Ostmala”). "Tur ir labiekārtota pietura ar nojumi, ērta piebraukšana autobusam un arī ērti nokļūt potenciālajiem pasažieriem no dažādiem pilsētas rajoniem, jo tuvumā ir gan tramvaja pietura, gan maršruta taksometru un pilsētas autobusu pieturvietas,” sacīja Špickopfs.

Arī 28.septembrī veiktā liepājnieku aptauja, kurā piedalījies 105 respondenti, apliecinājusi, ka liepājnieki labprāt izmantotu iespēju iekāpt tālsatiksmes autobusā, nevis galapunktā – Autoostā, bet pilsētas centrā. 19% aptaujāto izvēlējušies pieturu pie viesnīcas „Līva”, bet 33% devuši priekšroku pieturvietai Zāles laukumā. Oskars Špickopfs: „No tā var secināt, ka 52% aptaujāto atbalsta pieturas ierīkošanu centra rajonā.”

43% aptaujāto atzinuši, ka labprāt iekāptu Rīgas eksprsesī Siena tirgus rajonā. „Diemžēl Siena tirgū nav ne labiekārtotu pieturu, ne ērtas satiksmes infrastruktūras,” uzskata autobusu parka pārstāvis.

Liepājas autobusu parks jau ieviesis vairākus uzlabojumus un jaunus pakalpojumus pasažieru ērtībām. „Darbojas biļešu kase pilsētas centrā – „Kurzemes Vārda” abonēšanas centrā, jau vairāk nekā 80 liepājnieku no 1. novembra (no 1. decembra arī Saldus rajona iedzīvotāji) izmantojuši mūsu piedāvāto pakalpojumu – iespēju, piemaksājot vienu latu pie parastās biļetes cenas, ērti nokļūt Rīgas lidostā. Tāpat liepājnieki ir apmierināti, ka mūsu autobusi, kas no Rīgas izbraukuši pēc pulksten 17, kursē cauri Liepājai līdz pat Ķempes ielai.”

Pēc Oskara Špickopfa teiktā, Liepājas autobusu parks domā arī par citiem uzlabojumiem pasažieru apkalpošanā, piemēram, bezvadu interneta pieeju autobusā,  iespēju ceļā bez maksas izlasīt jaunākos preses izdevumus, varbūt pat iepriekšpārdošanā pērkot biļeti uz Rīgu un piemaksājot pārdesmit santīmu, vienlaikus nopirkt braucienu pilsētas tramvajā vai autobusā, lai ar to pašu biļeti nokļūtu Autoostā vai pieturā Zāles laukumā, kā arī par citiem pakalpojumiem.