Turpinoties tramvaju sliežu ceļa nomaiņai Jaunliepājā, no ceturtdienas, 19.oktobra, ieviestas izmaiņas satiksmes organizācijā Dzelzceļnieku ielā – slēgti Dzelzceļnieku ielas krustojumi ar Rīgas ielu un ar Brīvības ielu. Minētās izmaiņas ietekmēs gan piekļūšanu pie Autoostas, gan arī nedaudz pamainīta starppilsētu autobusu kustība, portālu informēja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

Autovadītājiem jārēķinās, ka, braucot pa Rīgas ielu, nebūs iespējams nogriezties uz Dzelzceļnieku ielu un otrādi. Tāpat arī no Brīvības ielas nebūs iespējams nogriezties uz Dzelzceļnieku ielu un otrādi, tādēļ piekļūšanai pie Autoostas autovadītāji tiek aicināti izmantot Tērauda ielu un Augustes vai Emīlijas ielas. Šo apbraucamo ceļu piekļūšanai pie Autoostas izmantos arī starppilsētu autobusi.


Satiksmes ierobežojumi minētajos krustojumos plānoti līdz 8. decembrim.

Uzņēmums SIA "Baltijas būve" kopš maija vidus Rīgas ielā veic tramvaja līnijas pārbūves darbus un plānota arī apakšzemes komunikāciju nomaiņa, tādēļ būvdarbu zonā tiek veikti rakšanas darbi un automašīnu satiksme nav iespējama.

Tramvaju kustība būvdarbu laikā netiks būtiski traucēta, taču pasažieri tiek aicināti izturēties saprotoši, ka šobrīd vērienīgo rekonstrukcijas darbu laikā ir iespējamas nelielas atkāpes no kursēšanas grafika, kas saistīts ar tramvaju kustību atsevišķos ceļa posmos pa vienu sliežu ceļu ar pārmiju palīdzību, kas reizēm var radīt aizkavēšanos.

Tramvaju sliežu ceļa pārbūve ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku.

Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no šī gada maija līdz decembrim.

SIA "Liepājas tramvajs" iepirkuma rezultātā šī gada 31. martā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA "Baltijas būve" par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Jaunliepājas un Vecliepājas ielu posmos. Būvdarbu līgums noslēgts par summu 8 668 486,24 eiro, neskaitot PVN.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 4.5.1.1 Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta) 4. kārtas ietvaros, realizējot projektu Nr.4.5.1.1/21/I/004 "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 4.kārta".