Ceturtdien Liepājas Valsts tehnikumā notika Liepājas domes un Liepājas Valsts tehnikuma rīkotā konference "Kvalitatīvs speciālists – viens no uzņēmuma veiksmes garantiem".

Kā portālu informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, konferencē diskutēja par profesionālās izglītības nozīmību Liepājā un jauno speciālistu sagatavošanas kvalitāti atbilstoši reģiona uzņēmumu prasībām.

Konferencē piedalījās Liepājas Valsts tehnikuma mācību spēki un audzēkņi, pilsētas uzņēmēji, Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, priekšsēdētāja vietnieki Silva Golde un Gunārs Ansiņš, Domes attīstības pārvaldes, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Atklājot konferenci, Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra, ka tāpat kā dabā, arī tehnikumā reizē ar pavasara atmodu sācies jauns attīstības periods. Mērs pauda gandarījumu, ka konferencē piedalās arī pilsētas vadošo uzņēmumu pārstāvji, jo kadri izšķir visu un ir viens no uzņēmumu veiksmes garantiem. Sesks atgādināja, ka Liepāja joprojām ir nozīmīgākais rūpniecības centrs ārpus Rīgas, svarīgi pilsētā attīstīt arī loģistikas, tūrisma, kultūras un izglītības jomas, kur būs nepieciešami labi un zinoši speciālisti.

"Tāpēc šobrīd ir īstais brīdis likt pamatus jauniem plāniem, lai varētu piesaistīt ievērojamus Eiropas struktūrfondu resursus un izveidot Liepājā tādu profesionālo skolu, kāda vēl nav bijusi," teica mērs.

Domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde uzsvēra, ka IZM līdz šim vajadzēja rīkoties mazliet savādāk ES struktūrfondu sadalē, finansējumu ieguldot lielajos profesionālās izglītības centros. Golde arī atzinīgi vērtēja IZM ministra Roberta Ķīļa rīcību, apturot ES fondu finansējumu, jo tā sadalījums nebija taisnīgs. "Cerams, ka projektu vērtēšanas nākošā kārta būs precīzāka un efektīvāka, jo būtu prātīgi investēt pirmām kārtām lielajos centros, kāds ir arī Liepājas Valsts tehnikums, lai ieguvums būtu pēc iespējas vairāk audzēkņiem", teica Golde.

Domes attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis informēja konferences dalībniekus par Liepājas pilsētas attīstības tendencēm un jaunu speciālistu pieprasījumu dažādās nozarēs.

Konferences otrajā daļā notika Liepājas uzņēmumu pārstāvju diskusijas darba grupās ar nozaru ekspertu padomju un asociāciju pārstāvjiem par profesionālās izglītības iestādes un darba devēju sadarbības modeļiem.

Liepājas Tehnikums dibināts 1920. gada 18. septembrī, 2010. gada 23. augustā ar MK rīkojumu reorganizēta Liepājas Tūrisma un tekstila skola un Liepājas Būvamatniecības vidusskola, izveidojot Liepājas Valsts tehnikumu, apvienojot to arī ar Rīgas Tehniskās Universitētes Liepājas filiāles profesionālo vidusskolu.  2011. gada 24. augustā izdots MK rīkojums "Par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanu Liepājas Valsts tehnikumam". Kopējais izglītojamo skaits Liepājas Valsts tehnikumā šobrīd ir 1537.