Aizvadītajā nedēļā – 14. februārī – notika Nacionālajā Apvienībā ietilpstošās TB/LNNK Liepājas grupas pilnsapulce. Vairāk par to stāsta grupas līdzšinējais vadītājs Gunārs Silakaktiņš.

Liepājnieku kopā sanākšana, protams, bija Statūtos paredzētā ikgadējā atskaite un vietējo amatpersonu pārvēlēšana, taču sarunās tika skarti vairāki citi, ļoti svarīgi jautājumi par Liepājā notiekošajiem procesiem.

Grupas biedri uzklausīja pašvaldības domes deputāta Ivara Kesenfelda pārskatu par darbu domē. Pagājušajā gadā tas ir bijis visai sarežģīts, jo vairākas reizes nācies saņemt atteikumus no domes amatpersonu puses izsniegt dokumentus par budžeta tēriņiem. Tikai ar valsts augstāku amatpersonu iejaukšanos deputātam izdevies ko panākt.

TB/LNNK grupas biedri pārrunāja pēdējā laikā plašumā ejošo Liepājas vēsturisko ēku nojaukšanas tendenci. Pēdējie negatīvie piemēri minami arī par kultūrvēsturiskās ainavas degradāciju pašā pilsētas vēsturiskajā centrā. Ņemot vērā faktu, ka kultūras, tai skaitā mantojuma pārraudzība atrodas Kultūras ministrijas pārziņā, un Kultūras ministre ir Nacionālās apvienības pārstāve, sapulcē nolēma vērsties pie ministrijas amatpersonām, lai norādītu uz šo Liepājas negatīvo piemēru.

Sapulcē lēma arī par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām un par Nacionālās apvienības kongresa delegātu izvirzīšanu. Kongress notiks 2013.gada 9.martā Rīgā.

Pēc kongresa Liepājas grupas vadītājas pienākumus sāks pildīt pedagoģe Inga Kulmane, kas tika ievēlēta pilnsapulcē.

2012.gadā TB/LNNK grupā iestājušies septiņi jauni biedri.