Liepājas kristīgās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Inga Veiķeniece ir patiesi sašutusi, stāstot portālam irliepaja.lv par to, kādas problēmas bijušas tāpēc, ka nav savlaicīgi saņemta pašvaldības uzņēmuma "Liepājas ūdens" informācija par to, ka sakarā ar būvdarbiem šonedēļ tiks pārtraukta ūdens padeve Celmu ielā un pieguļošajās ielās:


"Ir jābūt kaut kādam standartam, kā šādos gadījumos tiek informētas iestādes – Izglītības pārvalde neko nezina, mani kā iestādes vadītāju neviens neinformēja!


Vai tiešām mūsdienās vienīgais veids, kā informēt, ir lapiņa pie žoga, kuru aizpūš prom pirmā vēja brāzma?!"

Pirmdien visā Liepājas kristīgajā pirmsskolas izglītības iestādē pēkšņi pazudis ūdens.


"Zvanījām uz "Liepājas ūdeni", dispečers neatbild, nevienu citu arī nevaram sazvanīt. Zvanīju Izglītības pārvaldei, tur neviens neko nezina. Nācās slēgt bērnudārzu ciet, jo nezināju, vai nākamajā dienā ūdens būs," stāsta Veiķeniece.


Vecāki bijuši saprotoši, taču vadītāja nav varējusi laikus brīdināt ēdinātājus, ka 60 pusdienu porcijas nākamajā dienā nebūs vajadzīgas.


"Kas par to maksās? Vecākiem par to nebūtu jāmaksā, jo bērni pusdienas nedabūja, tātad maksās pašvaldība. Man jau pulksten 10 no rīta ēdinātājiem ir jāpaziņo, cik porciju nākamajā dienā vajadzēs, bet, to, ka ūdens nebūs arī nākamajā dienā, es beidzot uzzināju tikai četros pēcpusdienā," sašutusi bērnudārza vadītāja.


Uzņēmuma "Liepājas ūdens" mājaslapā lasāms: "Sakarā ar veicamajiem būvdarbiem, 25., 26. un 27. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 17.00 iespējami ūdens padeves pārtraukumi Celmu ielā un pieguļošajās ielās – Ziedu, Sakņu, Lapu, Piltenes un Koku ielās. Ūdens padeves traucējumi vai uzduļķojums iespējams arī citās klāt piegulošajās ielās."


Kad šis paziņojums ievietots nav zināms, turklāt bērnudārza vadītājai ir daudz citu pienākumu, kuru vidū diez vai varētu būt pienākums katru dienu pārbaudīt dažādu iestāžu mājaslapās rakstīto. "Liepājas ūdens" valdes priekšsēdētājs Andis Dejus", jautāts, kā notiek iedzīvotāju un iestāžu informēšana par ūdens padeves pārtraukumiem, portālam irliepaja.lv saka: "Vienmēr var kaut ko uzlabot, bet mums ir savas kontaktpersonas, kam jau piektdien tika rokās iedotas lapiņas ar informāciju."


Divas šādas lapiņas tikušas iedotas arī kontaktpersonai Liepājas kristīgajā pirmsskolas izglītības iestādē. Vadītāja pēc Dejus teiktā nav šī kontaktpersona, jo viņas telefona numurs neatbilst tam, kas ir uzņēmuma rīcībā, bet kā sauc kontaktpersonu Dejus pateikt nevarēja.


Pēc sarunas portāls irliepaja.lv saņēma šādu "Liepājas ūdens" skaidrojumu:


"Tuvojoties ziemai, būvnieki steidz ātrāk pabeigt iesāktos būvobjektus dažādās vietās Liepājā. Dažreiz, rokot tranšejas vai izbūvējot pazemes komunikācijas, gadās pārraut vai kā citādi bojāt ūdens padeves cauruļvadus.

Līdz ar to arī nākas pārtraukt ūdens padevi, lai bojātos cauruļvadus varētu salabot.  Tā ir sagadījies, ka šonedēļ šādas negaidītas avārijas ir notikušas vairākkārt. Negaidīti bez ūdens uz īsu brīdi palika Jāņa iela 6, arī Kārļa Zāles laukuma 6. nams.

Tāpat ūdens padeve īslaicīgi var tikt pārtraukta gadījumos, kad centralizētajiem ūdensapgādes tīkliem jāpieslēdz kāds jaunizbūvēts nama pievads, ūdens hidrantu nomaiņa, jaunu cauruļvadu izbūve u.c. Šādus darbus SIA "Liepājas ūdens" plāno un jau savlaicīgi brīdina iedzīvotājus par gaidāmajiem traucējumiem ūdens padevē: pie dzīvojamām mājām izlīmējam lapiņas ar attiecīgu informāciju, skolās, bērnudārzos, skolās un frizētavās tiek paziņots klātienē kādam no darbiniekiem, noteikti sazvanām ēku apsaimniekotājus, iestāžu atbildīgos darbiniekus, ievietojam informāciju mūsu mājas lapā, arī Liepājas oficiālajā mājas lapā www.liepaja.lv un nosūtām arī informāciju portāliem www.liepājniekiem.lv un www.irliepaja.lv.

Ja rajons, kam nākas pārtraukt ūdens padevi ir liels, piemēram, Karosta, tad informāciju atskaņošanai nosūtām arī uz radio, lai pēc iespējas vairāk un pa dažādiem kanāliem liepājnieki jau savlaicīgi tiktu informēti, un varētu attiecīgi sagatavoties.  

Brīžos, kad ir jāpārtrauc ūdens padeve maģistrālajos ūdensapgādes tīklos, iespējami arī ūdens padeves traucējumi citviet. Tie var būt uzduļķojumi, īslaicīgi ūdens pārtraukumi, arī rūsa, kas nogulsnējusies cauruļvados, uzduļķojas un var nonākt pie patērētājiem.

SIA "Liepājas ūdens" lūdz par katru šādu gadījumu ziņot pa tālruni 63436000, mūsu dispečers pieņem zvanus visu diennakti.

Pateicamies iedzīvotājiem par sapratni un pilnībā saprotam arī neapmierinātību situācijā, kad pēkšņi nākas palikt bez ūdens. Tas vēl jo vairāk ļauj mums visiem novērtēt šo dabas bagātību ūdeni.

SIA "Liepājas ūdens" pašaizliedzīgi strādā un gādā, lai ūdens pie patērētājiem nonāk ik dienas, ir tīrs un garšīgs."