Foto: Artūrs Daniēls Kokorēvičs.


To, ka atkal gaidāmas izmaiņas sabiedriskā transporta kustību sarakstos, portālam irliepaja.lv pirmdien, 26.septembrī, apstiprināja pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Olevs Zutis.


Arī SIA "Liepājas tramvajs" pārstāvis Andrejs Rjabcevs apstiprināja, ka ar 1. oktobrī gaidāmas izmaiņas tramvaju satiksmes grafikā. Pēc viņa sacītā atsevišķās stundās intervāli starp tramvajiem palielināsies par 5%.


"Patiesībā būs lielas izmaiņas," nenoliedza Rjabcevs.


Pagaidām jaunais tramvaju kustības grafiks vēl top un, tiklīdz būs apstiprināts, tiks publiskots.


Kā portālam irliepaja.lv stāstīja Zutis, aģentūra ir spiesta rēķināties ar degvielas kāpumu "debesīs", kā arī inflācijas prognozēm, "kuras vēl nesen bija 14,8%, bet nu jau Latvijas Banka prognozē vēl vēl lielāku pieaugumu".


Reisi tiks samazināti, vadoties no pasažieru datu skaitīšanas rezultātiem, un skars galvenokārt "tukšos" reisus, kad cilvēku ir maz, "pīķa" stundās līdzšinējais grafiks netiks mainīts.


Tiesa, kā sacīja Zutis, izmaiņas autobusu satiksmē, atšķirībā no tramvaju kustības grafika, vēl nav gaidāmas ar 1.oktobri, jo "viss vēl ir procesā".


Vaicāts, vai nav gaidāms braukšanas maksas pieaugums, Zutis sacīja, ka līdz gada beigām noteikti ne.


"Gada beigās izvērtēsim, tad redzēs..."


Par vienām izmaiņām augusta nogalē jau vēstījām, proti, ka no 1.septembra Liepājas sabiedriskā transporta kustība tradicionāli tiks organizēta pēc rudens kustības sarakstiem.