Foto: liepaja.lv.


Aizvadītajā domes sēdē 17. martā pēc domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa ierosinājuma tika iekļauts papildjautājums par atvieglojumu piešķiršanu Ukrainas bēgļiem braukšanai sabiedriskajā transportā. Deputāti vienbalsīgi atbalstīja gan jautājuma iekļaušanu darba kārtībā, gan atvieglojumu piešķiršanu.

Kā ceturtdien informēja Ansiņš, šobrīd


robežsardzē reģistrēti jau 462 Ukrainas bēgļi, kas ieradušies Liepājā,

bet kopumā Liepājā dzīvo vairāk nekā 3000 Ukrainas valstspiederīgo. Atvieglojumi vienu ceturksni (trīs mēnešus) pienāksies tikai bēgļiem un tikai tad, ja viņi būs reģistrējušies Sociālajā dienestā.

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Olevs Zutis, tūlīt pēc reģistrēšanās Sociālajā dienestā atvieglojumi stāsies spēkā, un bēgļi varēs izmantot pilsētas sabiedrisko transportu pilnībā bez maksas, tāpat, kā saskaņā ar Saeimas lēmumu, bēgļi bez maksas jau tagad var braukt reģionālajos maršrutos.

Tiesa, šim domes lēmumam vēl ir vajadzīgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas saskaņojums, taču, visticamāk, tas būs dažu dienu jautājums, atzina Zutis.