Svētdien, 18.martā, Liepājas pilsētas 393. dzimšanas dienā, plkst. 11 ikviens liepājnieks un pilsētas viesis aicināts uz LOC Manēžas svinīgo atklāšanas pasākumu.

Tajā klātesošajiem būs iespēja klātienē apskatīt manēžu, kā arī iesaistīties piedāvātajās aktivitātēs, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Pasākumā piedalīsies Liepājas domes vadība, sporta federāciju un Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji, būvnieki, sportisti un citi aicinātie viesi.

Pasākumu vadīs šarmantā pasākumu rīkotāja Sindija Vilde. Savukārt ar īpašiem muzikāliem priekšnesumiem visus priecēs enerģisks un pozitīvs mūziķu trio "3Live Project" – elektroniskā deju mūzika dīdžeja, trompetista un perkusionista izpildījumā.

Ņemot vērā manēžas speciālo grīdas segumu, pasākuma apmeklētāji lūgti līdzi ņemt maiņas apavus.

Jaunā manēža atbilst visiem Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem vieglatlētikas manēžu standartiem. 8910 kvadrātmetru platībā pieejams 200 metru garš  skrejceļš ar 4 celiņiem, 6x60 metru sprinta taisne, sektori ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, mešanas disciplīnām, lodes grūšanai, kārtslēkšanai, trenažieri un vingrošanas sektors, kā arī alpīnisma siena.
 
Manēžā izvietots arī sporta spēļu laukums, kurā iespējams spēlēt florbolu, basketbolu, iekštelpu futbolu un volejbolu, kā arī piemērots laukums pludmales volejbolam un pludmales tenisam. Apmeklētāju ērtībai pieejams informācijas centrs, ģērbtuves, sporta preču veikals, kafejnīca un hostelis.
 
Paredzēts, ka vienā dienā treniņus manēžā varētu aizvadīt vairāki simti sportistu – florbolisti, vieglatlēti, skolēni, kā arī ielu vingrotāji, alpīnisti, un arī sporta spēļu treniņgrupu audzēkņi. Manēžā varēs trenēties arī jebkurš cits interesents, laikā, kad nenotiks vieglatlētu treniņi.

Atgādinām, ka Liepājas dzimšanas dienas svinības pilsētā sāksies jau piektdien, 16.martā, kad Liepājas Olimpiskajā centrā notiks vērienīgs lielkoncerts "LIEPĀJA izAICINA". Lai pasākumu varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk cilvēku, koncerts norisināsies arī sestdien, 17.martā.

Godinot valsts simtgadi, svētku nedēļas nogalē no 16. – 18.martam Liepājā iemirdzēsies Liepājas Universitātes fasāde un vairāki gaismas objekti no Staro Rīga 2017 līdz Staro Rīga 2018. Tāpat visas svētku nogales dienas būs iespēja apmeklēt arī Jūrmalas parku, kur apmeklētāji aicināti ļauties nesteidzīgai pastaigai pa izgaismotu koku birzi, kā arī apskatīt Kūrmājas prospektā izgaismotās Liepājas himnas "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" tēlus – Laivinieks, Vārna, Dzintara latvieši, Telefonists un Cilvēku mežs. Parkā ir izvietoti gaismekļi pie 21 koka, kas jau šobrīd ļauj baudīt īpašu gaisotni diennakts tumšajā laikā.

Svētku nedēļas nogalē lieliskas atpūtas iespējas piedāvās arī Liepājas teātris, piektdien, 16.martā, aicinot uz izrādi "Esi sveicināta, bohēma!", sestdien, 17.martā,  uz Aijas Andrejevas koncertu "Mēs pārejam uz Tu", savukārt svētdien, 18.martā, ikviens varēs noskatīties izrādi "Biļete uz Tranaju!".

Koncertzālē "Lielais dzintars" piektdien, 16.martā, klausītājus ar virtuozu skanējumu priecēs 26. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies komponists un pianists Raimonds Pauls, diriģents Māris Sirmais, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un Liepājas Simfoniskais orķestris. Tāpat piektdien kultūrvietā "Kursas putni" notiks Tomasa Kleina koncerts, bet sestdienā, 17.martā, aktīvākiem svinētājiem būs iespēja doties Liepājas dzimšanas dienas nūjošanas pārgājienā no Laumas rajona uz Karostu.

Savukārt 18.martā plkst. 14:00 koncertzālē "Lielais dzintars" notiks tradicionālā apbalvošanas ceremonija "Goda un Gada liepājnieks", kurā par īpaši spilgtiem un pamanāmiem veikumiem tiks sumināti 15 Gada liepājnieki un viens Goda liepājnieks.  

Pasākuma "Goda un Gada liepājnieks 2017" režisors ir Herberts Laukšteins, savukārt muzikālo programmu veido Normunds Kalniņš. Pasākumā piedalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi un ritma grupa, uzstāsies dziedātājs Emīls Balceris un Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, bet pasākumu vadīs dziedātāja Ance Krauze un aktieris, rakstnieks Ēriks Vilsons.

Visi Liepājas dzimšanas dienā notiekošie pasākumi aplūkojami vienotajā Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.