Lai iedrošinātu liepājniekus būt aktīviem, zinošiem un rūpēties par savu pašsajūtu un veselību, Liepājas pilsētas pašvaldība aicina piedalīties slimību profilaksei veltītā pasākumā "Aktīvs šodien, vesels rīt!", kas norisināsies 8.februārī no pulksten 12 līdz 17 Liepājas Olimpiskā centra manēžā, Brīvības ielā 55.

Pasākuma programma piemērota visām paaudzēm. Ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt speciālistu lekcijas, uzklausīt speciālistu padomus, piedalīties uztura meistarklasēs un dažādiem sagatavotības līmeņiem piemērotās sportiskajās aktivitātēs. Dalība pasākumā ir bez maksas, informē domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Sportiskās aktivitātes

Pasākuma sākumā no pulksten 12 līdz 13.30 norisināsies nodarbības veselam ķermenim un harmoniskam prātam. Cigun skolotāja Maira Gūtmane aicina pievienoties Cigun meistarklasei, vingrošanas instruktore Zane Frickausa interesentus gaidīs uz jogu pašsajūtas uzlabošanai ikdienā, savukārt fizioterapeite Elīza Kandere-Salmiņa – uz vingrošanu sievietes veselībai.

Manēžas vingrošanas sektorā no pulksten 13.30 paredzēta daudz aktīvāka izkustēšanās. Ielu vingrošanas aktīvists un sporta skolotājs Gvido Šalms ir sagatavojis aktivitāti jauniešiem ar ielu vingrošanas elementiem. Interesenti varēs gan vērot paraugdemonstrējumus, gan izmēģināt aktivitāti paši, gan piedalīties sacensībās. Tāpat ikviens aicināts pārbaudīt savus spēkus un veiklību klinšu kāpšanas sienā, savukārt spēka trenažieru zonā fitnesa trenere Viktorija Sigačova dalīsies ar zināšanām, kā spēka vingrojumi palīdz atveseļoties. Ikviens interesents varēs piedalīties aizraujošās stafetēs florbola laukumā un pašu veidotās komandās izmantot volejbola laukumu.

Speciālistu lekcijas un padomi

Speciālistu lekcijās, kas notiks manēžas 2. stāva kafejnīcā, pasākuma dalībnieki iegūs daudzpusīgu, interesantu un vērtīgu informāciju. Pulksten 12 uztura speciāliste Alise Kindzule dalīsies pieredzē, kā ēst garšīgi, apzināti un veselīgi, pulksten 13.30 geštaltterapeite Elīna Zelčāne diskutēs par domāšanas ieradumiem ikdienā un kā tos mainīt, savukārt pulksten 14.30 ģimenes ārste Rūta Plaude runās par maziem ikdienas paradumiem veselības veicināšanā un slimību profilaksē, kas ved pie lielām uzvarām.

Pie manēžas jau no pulksten 10 līdz 17 ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli, kā arī ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu bez maksas būs iespēja veikt augstvērtīgu krūšu dziedzeru mamogrāfijas izmeklējumu MFD mobilajā mamogrāfā. Tāpat manēžas 1. stāva ģērbtuvēs no pulksten 12 līdz 16.30 varēs aprunāties ar šādiem speciālistiem – dermatoloģi Gerdu Pētersoni un Zani Mediņu par ādas veidojumiem, pulmonologu Mārci Kristonu par plaušu veselību un onkoloģijas māsu Solvitu Rubeni par krūšu veselību un pašpārbaudi.

Uztura meistarklases


Uztura speciāliste Alise Kindzule manēžas 2. stāva foajē no pulksten 13.30 aicina piedalīties vairākās uztura meistarklasēs un, praktiski darbojoties, apgūt veselīga un garšīga ēdiena pagatavošanas mākslu. Uztura speciāliste piedāvās pašiem pagatavot un nodegustēt veselīgu čia sēklu desertu, gardu sāļo lavašu un saldo augļu rullīti.

Pasākuma apmeklētājus, kuri vēlas piedalīties vingrošanas un sporta aktivitātēs, aicinām ģērbties ērtā apģērbā, ņemt līdzi sporta/maiņas apavus un vingrošanas paklājiņu.

Pilna pasākuma programma pieejama pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv/veseliba

Iepriekšēja pieteikšanās uz speciālistu lekcijām, nodarbībām, meistarklasēm, speciālistu konsultācijām, mamogrāfa izmeklējumiem un volejbola laukuma izmantošanai, rakstot ziņu vai zvanot pa tālruni 26 118 444 darba dienās no pulksten 9 līdz 17.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv un pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos.

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr.: 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.