Trešdien notiks diskusija un forums par finanšu krīzes pārvarēšanas, kā arī stabilizācijas perspektīvām un reģionālās attīstības un nodarbinātības jautājumiem.

To aģentūrai BNS pavēstīja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja preses nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe.

Plānots, ka Liepājas domes pārstāvji, uzņēmēji un citi interesenti varēs uzdot jautājumus un izteikt viedokli EP deputātam Robertam Zīlem.

Latvijā notiek aktīvas diskusijas par to, kā tiks sadalīts Eiropas Savienības (ES) finansējums 2014.–2020.gadam, atgādināja Ķelpe. Pēc viņas teiktā, daži no aktuālākiem jautājumiem ir, vai Latvijai būs samazināts ES Kohēzijas fondu finansējums un kā cīnīties par taisnīgāku līdzekļu piešķiršanu dalībvalstīm. "EP lemj par ES budžetu kopā ar dalībvalstīm. Tāpēc ir svarīgi, ka EP deputāti no Latvijas ir informēti par situāciju nepastarpināti – saņemot to no pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem – un spētu argumentēti pārstāvēt Latvijas intereses," paskaidroja Ķelpe.

Liepājniekiem 9.novembrī būs iespēja gan uzklausīt Zīli, gan arī paust savu viedokli par finanšu krīzes pārvarēšanas un stabilizācijas perspektīvām un citiem jautājumiem.

Jautājumi tiks skatīti stratēģijas "Eiropa 2020" un daudzgadu finanšu plāna kontekstā Latvijā un ES.