Liepāja ir to lielo pilsētu vidū, kuras saņem papildu dotāciju no valsts budžeta, jo tai ir vieni no zemākajiem vērtētajiem ieņēmumiem uz vienu iedzīvotāju.

Šogad četras lielās pilsētas – Daugavpils, Rēzekne, Jēkabpils un Liepāja – kopā saņem 5,7 miljonu latu papildu valsts budžeta dotāciju, jo tām ir zemākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas, aģentūru LETA informējusi Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ilze Mutjanko.

Saskaņā ar pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķinu 2011.gadam šo pašvaldību vērtētie ieņēmumi pēc izlīdzināšanas uz vienu iedzīvotāju attiecīgi bija šādi: Daugavpils – 230 lati, Rēzekne – 237 lati, Jēkabpils – 244 lati un Liepāja – 249 lati. Ar valsts budžeta dotāciju šo pašvaldību vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju tiek nodrošināti 262 latu apmērā.

Salīdzinājumam, lielākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju pēc izlīdzināšanas šogad ir Mārupes novadam – 464 lati, Garkalnes novadam - 449 lati, Babītes novadam – 418 lati. Citām lielajām pilsētām ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju ir: Jūrmalai – 350 lati, Rīgai – 346 lati, Ventspilij – 319 lati.

2012.gadam pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķins vēl nav veikts, jo turpinās sarunas par nākamā gada budžetu.

Kā jau informējām, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis prognozē, ka četrām lielajām pilsētām papildu valsts budžeta dotācija būs nepieciešama arī nākamgad.