Šodien, 8.janvārī, pulksten 13 Svētās Trīsvienības katedrālē notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušās Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces Silvas Goldes.

No Svētās Trīsvienības katedrāles Silva Golde tiks izvadīta pēdējā gaitā uz Iļģu kapiem Grobiņā. Kā informē pašvaldība, Silvas Goldes tuvinieki ir izteikuši lūgumu nefotografēt un nefilmēt atvadīšanās pasākumu baznīcā un kapos. Ja ir vēlme fotografēt baznīcas ārpusē, pret to tuviniekiem iebildumu nav.

Jau vēstīts, ka 2013.gada 31.decembrī pēc smagas slimības mirusi Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

Kolēģi Goldi raksturo kā cilvēku, kas ļoti daudz strādāja. Turklāt viņa nebaidījās strādāt arī melno darbu, izurbties cauri problēmām līdz pašai saknei, klāstīja Ģirne. Tāpat viņa tiek raksturota kā enerģiska un aktīva savas jomas profesionāle, kas ar savu gudrību un neatlaidību spējusi pārliecināt pat lielākos oponentus.

Golde dzimusi 1955.gada 4.augustā.

Viņa 1973.gadā beigusi mācības Grobiņas vidusskolā, 1977.gadā absolvējusi Liepājas Pedagoģiskā institūta Pamatskolas pedagoģijas un metodikas fakultāti.

Pirmo reizi par Liepājas domes deputāti viņa ievēlēta 2005.gada martā no Tautas partijas saraksta. Atkārtoti tika ievēlēta arī 2009. un 2013.gadā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, saglabājot Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

Golde bijusi ievēlēta 7. un 8. Saeimā, kā arī bijusi izglītības un zinātnes ministre. Pirms tam viņa strādājusi Liepājas rajona Izglītības nodaļā, bijusi arī Liepājas rajona Skolu valdes priekšsēdētāja.

Pagājušā gada vēlēšanās viņa domē ievēlēta no Liepājas partijas saraksta.