Liepājas slimnīcā, pirmdien, 28.aprīlī, 13 gadus vecam zēnam veikta mugurkaula operācija - skriemeļu fiksācijas operācija, kas ir solis tālāk bērnu ķirurģiskā ārstēšanā valstī kopumā.

Šāda veida operācijas tik jaunam pacientam tika izdarīta pirmo reizi ne tikai Liepājā, bet arī Latvijā, informē slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Operāciju veica Liepājas Reģionālās slimnīcas traumatologs Agris Mertens un ORTO mugurkaula ķirurģijas klīnikas ķirurgs-vertebrologs Artis Gulbis.

A. Mertens norāda, ka šāda veida operācija bērniem līdz šim Latvijā nav veikta. Operācija noritēja divos etapos un ilga aptuveni četras stundas. Zēns ir no Ventspils un līdz šim ārstējās pie daktera A.Gulbja. Pacientam jostas daļā bija noslīdējis skriemelis, kas izraisīja hroniskas muguras sāpes. Tā kā medikamentozā terapija nedeva rezultātu, ārsts pieņēma lēmumu veikt operāciju.

A. Mertens stāsta, ka operācijas laikā pacientam izņēma noslīdējušā mugurkaula skriemeļa disku, tā vietā ieliekot mākslīgo implantu. Pēc tam ar speciālām titāna skrūvēm, kas īpaši šim gadījumam tika pasūtītas no Šveices, veica skriemeļa fiksāciju.

A. Mertens uzsver, ka Liepājas slimnīcai ir ilgstoša sadarbība ar A.Gulbi, ieviešot arvien jaunas novitātes mugurkaula ķirurģijā, un šī operācija ir jauns solis bērnu ķirurģiskā ārstēšanā, kas ir daudz savādāka nekā pieaugušo ārstniecība.