Trešdien, 29.maijā, Liepājas Reģionālajā slimnīcā pirmo reizi ne tikai Liepājā, bet arī Latvijā tiks veikta jauna mugurkaula korekcijas operācija.

Operāciju veiks Liepājas Reģionālās slimnīcas traumatologs Agris Mertens un ORTO mugurkaula ķirurģijas klīnikas ķirurgs-vertebrologs Artis Gulbis.

Mertens skaidro, ka parasti cilvēka mugurkaulu sānu skatā veido divi S formas izliekumi, taču ir cilvēki kuri ir it kā salīkuši uz priekšu un viņu mugurkauls ieņem C formu veidojot tā saucamo „kuprīti”.

Ar šīs operācijas palīdzību mugurkaula izliekums tiek koriģēts, harmoniski sabalansējot mugurkaula līknes, lai mugurkauls varētu ieņemt pareizo pozīciju, kā tas ir bijis līdz tam.  

Mertens uzsver, ka tas ir ļoti svarīgi, jo nepareiza muguras izliekuma dēļ pacientam var būt grūtības stāvēt, staigāt. Daudzas ikdienas aktivitātes kļūst grūti vai pat neiespējami izpildīt.

Operācijas mērķis ir atjaunot mugurkaula dabisko pozu, lai ļautu pacientam brīvi staigāt, stāvēt, normalizētu izskatu, atjaunotu pašapziņu un pārliecību, tādējādi uzlabojot cilvēka dzīves kvalitāti.

Mertens teic, ka lielākai daļai pacientu, ja ir stājas problēmas, ar laiku rodas sūdzības – hroniskas muguras sāpes, nespēja noiet lielas distances, grūtības nostāvēt – tas rada diskomfortu. Šie pacienti nonāk pie traumatologa un izvērtējot mugurkaula balansu speciālists nonāk pie slēdziena – vai pacientam ir vajadzīga šāda vai kāda cita veida operācija, vai arī operācija vispār nav vajadzīga un pietiek tikai ar speciāliem vingrojumiem.

Mertens norāda, ka šāda veida operācijas līdz šim Latvijā netika veiktas, un tas ir pavisam cits skatījums uz mugurkaula ķirurģijas problemātiku: „Attīstoties medicīnai, attīstās arī skatu punkti un tās problēmas, kuras līdz šim nevarēja atrisināt, ar šo metodi varēsim atrisināt. Liepāju mēs vēlamies attīstīt kā spēcīgu mugurkaula traumatoloģijas centru un nav iemesla, kāpēc lai mēs to nedarītu, jo mūsu slimnīcā ir apmācīts personāls, ļoti laba un mūsdienīga aparatūra, jaunas un modernas operāciju zāles, līdz ar to šāda veida operācijas var darīt arī Liepājā ne tikai Rīgā.”