Trešdien, 26. oktobrī, Liepājas reģionālajā slimnīcā pirmo reizi notika nopietna, sarežģīta operācija – mugurkaula skriemeļa abpusēja fiksēšana, ko veica Artis Gulbis, asistējot Agrim Mertenam.

Mugurkaula operācijas Liepājā tika uzsāktas jau pirms diviem gadiem, kad no galvaspilsētas uz Liepāju pārcēlās jaunais traumatologs ortopēds Agris Mertens. Taču šāda operācija, kad traumēts mugurkaula skriemelis tiek nostiprināts ar implantiem no abām pusēm, operējot slimnieku caur krūšu kurvi un pēc tam arī muguras daļā, Liepājā notika pirmoreiz.

Lai gan šāda metode ir samērā jauna, Latvijā šādas operācijas notikušas arī iepriekš, atzina viens no nedaudzajiem Latvijas mugurkaula ķirurgiem, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Mugurkaula ķirurģijas centra ķirurgs vertebrologs Artis Gulbis, kurš speciāli bija ieradies Liepājā, lai veiktu četras stundas ilgo operāciju. Taču, kā uzsvēra Gulbis, šo divu gadu laikā Liepājā notikušas vairākas mugurkaula operācijas, kādas nav veiktas ne Rīga, ne citur Baltijas valstīs.

Lai Liepājas Reģionālā slimnīca varētu turpināt šāda jauna, sarežģīta pakalpojuma sniegšanu pacientiem ar mugurkaula traumām, Artim Gulbim pie operāciju galda asistēja Agris Mertens.

Paciente, 1974. gadā dzimusī vaiņodniece Īrisa Daukše traumu guva šā gada 10. oktobrī, lecot no mājas otrā stāva pēc tam, kad ēkā bija izcēlies ugunsgrēks.

Mediķi sola, ka jau dažas dienas pēc operācijas paciente varēs celties no gultas.