Ceturtdien, 18.septembrī, ar informatīvu lekciju Liepājas pilsētas 8. vidusskolas 5.klašu audzēkņiem sāksies akcijas "Lieto barā, mirsti viens!" trešais posms.

Problēma aizvien ir aktuāla, tādēļ gan mediķi, gan policisti arī šajā mācību gadā ir gatavi doties uz skolām, lai stāstītu, informētu un izglītotu gan skolēnus, gan viņu vecākus, informē policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Pretnarkotiku kampaņa tiks izvērsta Liepājas skolās, informējot skolēnus par dažādu narkotisko vielu kaitīgo ietekmi uz veselību.
Arī šogad sadarbībā ar Izglītības pārvaldi akcijas laikā tiks uzrunātas visas Liepājas skolas, aicinot organizēt Liepājas domes un Valsts policijas pārstāvju tikšanos ar skolēniem un vecākiem.

Akcijas ietvaros Liepājas domes Veselības veicināšanas konsultants Armands Treimanis un pārstāvji no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa pēc sastādīta grafika apmeklēs vairākas skolas un skolēniem stāstīs vairākus reālus piemērus par jauniešiem, kuri ir sabojājuši savu dzīvi tikai tāpēc, ka, neapdomīgi rīkojoties, ir sākuši lietot apreibinošās vielas. Lai palīdzētu jauniešiem vieglāk uztvert būtisko informāciju par narkotiku lietošanu, katras tikšanās sākumā tiks demonstrēts īpaši sagatavots video materiāls un sarunas laikā dalīti informatīvi bukleti un sniegta iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Lai pieteiktos dalībai akcijā, Liepājas skolām jāzvana Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas vadītājai Aldai Ķesterei, tālr. 63489141. Novadu skolas dalību akcijai var pieteikt, zvanot Liepājas pilsētas domes Vides un veselības daļai, tālr. 63404747.

Akcijas "Lieto barā, mirsti viens!" mērķis ir informēt un izglītot jauniešus un viņu vecākus par dažādu narkotisko vielu kaitīgo ietekmi uz veselību un to, kādas sekas var uz mūžu atstāt pat viens bezrūpīgas vieglprātības iespaidā pieņemts lēmums pateikt "jā".