Vakara (maiņu) vidusskolā un J. Čakstes 10. vidusskolā šomēnes apskatāma Izglītības un zinātnes ministrijas veidotā izstāde "Izglītības un zinātnes ministru fotostāsti Latvijas simtgadei".

Tā atspoguļo izglītības un zinātnes ministru ieguldījumu iepriekšminēto jomu attīstībā laika nogrieznī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas – sākot no 1990.gada līdz mūsdienām, informē Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Izstādē aplūkojami 15 izglītības un zinātnes ministru – Andra Piebalga, Jāņa Vaivada, Jāņa Gaigala, Māra Grīnblata, Jura Celmiņa, Kārļa Greiškalna, Jura Radzeviča, Inas Druvietes, Baibas Rivžas, Tatjanas Koķes, Rolanda Broka, Roberta Ķīļa, Vjačeslava Dombrovska, Mārītes Seiles un Kārļa Šadurska – fotogrāfijas, kas iemieso noteiktas ministru atmiņas, darbības laiku raksturojošu vidi un priekšmetus. Fotogrāfijas ir papildinātas ar aprakstiem, kuros akcentēti ministru darbības laikā aktualizēti jautājumi un pieņemtie lēmumi, kā arī atspoguļoti bijušo ministru šodienas iespaidi par ministru amatā pavadīto laiku.

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas katrs izglītības un zinātnes ministrs ir atstājis būtisku nospiedumu izglītības, zinātnes, sporta, valodas un jaunatnes jomu attīstībā, izdarot sarežģītas izvēles un virzot atbildīgus lēmumus, kas nereti panākti cīņu un politisko kompromisu rezultātā.

Izstāde aizvadītā gada nogalē bija apskatāma Izglītības un zinātnes ministrijā, pēc tam tā ceļo uz Latvijas skolām, kuras ir izteikušas vēlmi savus skolēnus iepazīstināt ar šo Latvijas vēstures šķautni un tās personībām. Liepājas Vakara (maiņu) vidusskolas 3. stāva gaitenī ikviens var doties apskatīt izstādi līdz 21. februārim, pēc tam līdz mēneša beigām tā būs apskatāma J. Čakstes Liepājas 10 vidusskolā. 

Izstādes autori ir Valdis Ošiņš, Agnese Zarāne un Lāsma Šķestere.