Valdība trešdien, 2.novembrī, piešķīrusi 9771 eiro atbalstu vairākām valsts dibinātām izglītības iestādēm, kuras nodrošināja profesionālās izglītības ieguvi ukraiņu skolēniem, ziņo LETA.


Papildus finansējuma mērķis ir sniegt atbalstu valsts dibinātām izglītības iestādēm saistībā ar ukraiņu profesionālās izglītības ieguves turpināšanas nodrošinājumu, apgūstot profesionālās vidējās izglītības programmas pēc pamatizglītības ieguves no 26.marta līdz 30.jūnijam.


Izglītības un zinātnes ministrija apkopoja datus par valsts dibināto izglītības iestāžu, kuras Ukrainas iedzīvotājiem sniedza profesionālās izglītības ieguves turpināšanas iespējas, faktiskiem izdevumiem šīs izglītības nodrošināšanai.


Atbalstu saņems arī Liepājas Valsts tehnikums un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, kā arī virkne izglītības iestāžu citur Latvijā.


Atbalsts 9771 eiro apmērā tiks sniegts no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" un atbalsts attiecīgi aptvers gan pedagogu darba samaksas atbalstu, gan mācību līdzekļu iegādi, gan arī stipendiju piešķiršanas un profesionālās vidējās izglītības uzturēšanas izmaksu nodrošinājumu.