Šonedēļ noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas (DALP) 5. vidusskolas vienkāršotās atjaunošanas pirmajās divās kārtās.

Līgums paredz līdz jaunā mācību gada sākumam veikt 26 klašu telpu,  sanitāro mezglu remontu un iekšējo inženiertīklu atjaunošanu, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Līgumu par būvdarbu veikšanu Izglītības pārvalde noslēgusi ar pilnsabiedrību "Konsorcijs RT–ALTE" par DALP 5.vidusskolas būvdarbiem pēc  iepirkuma procedūras  "Par tiesībām veikt būvdarbus objektā "Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas ēkas vienkāršotā atjaunošana I un II kārta" par kopējo summu 524 701, 34 eiro (ar PVN). Darbus plānots veikt 180 dienu laikā.

Vienkāršotā telpu atjaunošana paredz telpu remontu 26 mācību klasēs, atjaunojot, sienas, grīdas, griestus, nomainot durvis un apgaismojumu, 7 sanitāro mezglu atjaunošanu, papildus izbūvējot divas tualetes cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, iekšējo inženiertīklu atjaunošanu– elektrības, ūdens, kanalizācijas, ugunsgrēka signalizācijas, balss trauksmes sistēmas.

Atjaunošanas darbi mācību procesu neietekmēs. Kopš darbību uzsākusi jaunā Vieglatlētikas manēža, kura savienota ar DALP 5. vidusskolu, skolēniem ir iespēja papildus esošajām telpām  izmantot četras jaunas mācību klases arī tur. Viens no tiem ir mūsdienīgs informātikas kabinets. Arī skolas bibliotēka pārvietota uz manēžas telpām, līdz ar to, skola bijušās divas bibliotēkas telpas var pārveidot mācībām uz remonta laiku.

Tuvāko gadu laikā pavisam desmit Liepājas skolu mācību vides modernizācijā, īstenojot vairākus projektus, plānots  ieguldīt kopumā 10,4 milj. eiro. 85 procentus šajā projektā ieguldīs Eiropas Savienība, bet 15 procenti būs pašvaldības līdzfinansējums.

Plānoto atjaunošanas darbu apjoma un Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktā laika termiņa dēļ telpu atjaunošanas darbi vairākās izglītības iestādēs notiek arī mācību gada laikā. Lai nodrošinātu mācību nepārtrauktību, kopīgi ar iesaistīto skolu vadību un vecāku līdzdalību tiek domāts par alternatīviem variantiem un telpām, kur nodrošināt mācību procesu un bērnu drošību.

Modernizācijas darbi šobrīd pilnā sparā notiek Raiņa 6. vidusskolā un A.Puškina 2. vidusskolā. Līdz 14. martam izsludināts iepirkums par Raiņa 6. vidusskolas stadiona atjaunošanu. Tuvākajā laikā būvniecība sāksies arī J.Čakstes 10. vidusskolā un 12. vidusskolā.

Turpinās būvprojektu izstrāde un projektēšanas uzdevumu precizēšana 3.projekta "Liepājas izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana"  SAM 8.1.2. ietvaros īstenošanai, kas skars 7. vidusskolu, 8.vidusskolu, O.Kalpaka  15.vidusskolu un 3.pamatskolu. Plānotais būvdarbu termiņš – 2019.gads.