Lai atturētu jauniešus no narkotisko vielu lietošanas, šodien Liepājas 3.pamatskolā notika akcijas "Lieto barā, mirsti viens!" pirmais pasākums.

Akciju, kuras norise paredzēta visās Liepājas skolās, rīkoja domes Vides un veselības daļa sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldi.
Tās mērķis ir informēt skolu jaunatni par dažādu narkotisko vielu kaitīgo ietekmi uz veselību un to, kādas neatgriezeniskas sekas var atstāt pat viens vienīgs vieglprātīgs lēmums pateikt "jā" un pamēģināt narkotiskās vielas.
Ar skolēniem runāja domes Vides un veselības daļas Veselības veicināšanas konsultants Armands Treimanis un Valsts policijas Liepājas iecirkņa inspektore Līvija Tumaša.

Pēc tam tur pat skolā notika improvizēta preses konference, kurā sanākušos žurnālistus uzrunāja Valsts policijas Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds un pašvaldības Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale.

Akcijas organizatori iepazīstināja arī ar nupat izdotajiem bukletiem, kas informē par narkotisko vielu kaitīgumu, izmaiņām to lietotāju psihē un fiziskajā veselības stāvoklī.
Bukletus plānots dalīt arī skolēnu vecākiem, lai veicinātu izpratni par narkomānijas postu, un aicinātu rūpīgāk sekot līdzi savu bērnu gaitām.

Līdzīgi pasākumi un bukletu izdalīšana tuvākajā laikā notiks arī Liepājai tuvo novadu skolās.