7.vidusskolas nosaukums turpmāk būs Liepājas Dzintara vidusskola. Foto no skolas Facebook lapas.


Aizvadītajā nedēļā pastāvīgajā Izglītības, kultūras un sporta komitejā deputāti lēma par izglītības pārvaldes nosaukumu maiņu, kā arī apstiprināja un vairāku skolu jaunos nolikumus, kas arī paredz iestādes nosaukuma maiņu, atbilstoši oktobrī apstiprinātajam Pašvaldības nolikumam.


Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes oficiālais nosaukums turpmāk būs Liepājas Izglītības pārvalde. Savukārt pirmās izglītības iestādes, kas tiks pie jauniem nosaukumiem būs līdzšinējā 3.pamatskola, turpmāk – Liepājas Piemares pamatskola, 8.vidusskola – turpmāk Liepājas Rietumkrasta vidusskola, 10.vidusskola – turpmāk Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola, 7.vidusskola – turpmāk Liepājas Dzintara vidusskola, 15.vidusskola – turpmāk Liepājas Oskara Kalpaka vidusskola.


Kā skaidroja Izglītības pārvaldes juriste Zane Pomerance, tad lēmumi par skolu nosaukumiem pieņemti demokrātiski, aptaujājot gan skolēnus, gan vecākus, gan skolotājus. 8.vidusskola labprāt būtu saukusies par Liepājas Ezerkrasta vidusskolu, taču Liepājā jau ir Ezerkrasta sākumskola, tāpēc izraudzīts Rietumkrasta vidusskolas nosaukums.


Komitejas lēmumi vēl jāapstiprina domes sēdē, kas paredzēta ceturtdien, 16.novembrī.