Liepājas Universitātes rektora kandidātam Edgaram Lāmam pagaidām nav skaidra redzējuma par universitātes attīstību, tāpēc pašlaik ieteikts atlikt rektora vēlēšanas.

Tas darīts, lai dot laiku attīstības redzējuma izstrādei, aģentūrai LETA atzinis Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Liepājas Universitāte pašlaik ir diezgan sarežģītā finansiālā situācijā, tāpēc jaunajam rektoram jānāk ar ļoti skaidru redzējumu, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbību, norādīja Kalviņš. Viņš atzina, ka, noklausoties vienīgā rektora amata kandidāta Lāma prezentāciju, radies iespaids, ka pagaidām skaidra redzējuma par universitātes attīstību nav.

Ņemot vērā Padomnieku konventa ieteikumu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē nolemts rektora vēlēšanas, kas bija plānotas 8.jūnijā, atlikt līdz rudenim.

"Tas nav vērsts ne pret Lāma kungu, ne pret kādu citu, bet ir vajadzīga programma," atzina Kalviņš. "Steiga nav labs padomnieks. Nedomāju, ka būtu pareizi uz ātru roku ievēlēt rektoru, kas kādu laiku vadītu šo "kuģi"."

Padomnieku konventu pēdējā laikā darot bažīgu Liepājas Universitātes finanšu situācija, atzina Kalviņš. Jaunajam rektoram ir jābūt skaidram redzējumam par to, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbu gan attiecībā uz saistībām un kredītiem, gan nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, gan citām problēmām. "Jaunajam rektoram ir jānāk ar rīcībspējīgu programmu, saskaņojot to gan ar Liepājas domi, gan Izglītības un zinātnes ministriju," atzina Kalviņš.

"Pēc Edgars Lāma noklausīšanās bija skaidrs, ka skaidra redzējuma pagaidām nav un dažviet nav pietiekami kritiska skatījuma uz esošo situāciju," atzina Kalviņš. Padomnieku konvents ieteicis pagaidām atlikt rektora vēlēšanas, lai dotu laiku universitātes attīstības redzējuma izstrādei. Tas, vai pie tā strādātu tikai pašlaik izvirzītais kandidāts Lāms vai arī varētu tikt izvirzīti vēl citi kandidāti, ir Liepājas Universitātes Senāta un Satversmes sapulces ziņā, norādīja Kalviņš.

Kā ziņots, Liepājas Universitātes rektora vēlēšanas, kas bija plānotas 8.jūnijā, nolemts atlikt līdz jaunā studiju gadu sākumam.

Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē ar balsu vairākumu nolemts atlikt rektora vēlēšanas, ņemot vērā Padomnieku konventa ieteikumu pēc vienīgā rektora amata kandidāta Edgara Lāma prezentācijas noklausīšanās, kas notika piektdien Rīgā. Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētāja Zanda Gūtmane, skaidrojot šo lēmumu, atzina: "Lai Liepājas Universitātes attīstības redzējumu saskaņotu ar Liepājas pilsētas attīstības vīziju, Satversmes sapulce pieņēma lēmumu rektora vēlēšanas atlikt līdz jaunā studiju gada sākumam, dodot rektora amata kandidātam ilgāku laiku diskusijām un universitātes attīstības koncepcijas sagatavošanai."

Trešdien, kā plānots, Liepājas Universitātē notiek darbinieku un studentu diskusija ar rektora amata kandidātu Lāmu. Klātesošie var iepazīties ar viņa redzējumu par Liepājas Universitātes nākotni un attīstības virzieniem, kā arī uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā.

Kā ziņots, savu piekrišanu būt par Liepājas Universitātes rektora amata kandidātu devis filoloģijas zinātņu doktors, Kurzemes Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms. Otra šim amatam izvirzītā kandidāte Diāna Laiveniece no kandidēšanas atteikusies, līdz ar to Lāms rektora vēlēšanās būs vienīgais kandidāts.

Liepājas Universitātes iepriekšējais rektors Jānis Rimšāns aizgāja mūžībā šī gada 11.janvārī. Pašlaik rektora pienākumus pilda zinātnes prorektore Ieva Ozola.