Reformu partijas deputāti ceturtdien, 22.maijā, domes priekšsēdētājam Uldim Seskam iesniedza pašu veiktās aptaujas par maksas autostāvvietām rezultātus.

Kā portālu informēja Jānis Vilnītis, aptaujāti pavisam 720 dažāda vecuma (visvairāk 28 – 35 gadi) un dzimuma (47% vīrieši, 53% sievietes) liepājnieki, kā arī pilsētas viesi (28%).

82% aptaujāto uzskata, ka „Liepājas autostāvvietu” darbs ir jāuzlabo, bet 52% – ka maksas autostāvvietas Liepājā vispār nav vajadzīgas.

Lielākā daļa aptaujāto (274) uzskata, ka pirmo stundu „Liepājas autostāvvietu” stāvvietās noteikti vajag bez maksas, 137 aptaujātie norādījuši, ka bez maksas vajadzētu pirmo pusstundu.

71% aptaujāto atzinis, ka maksas stāvvietas negatīvi ietekmē tūristu piesaisti Liepājai, bet 74% – ka tas negatīvi ietekmē arī vietējo biznesu.

30% uzskata, ka maksas autostāvvietas ir tikai veids, kā pašvaldība iekasē naudu un uzliek naudas sodus pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem. Tomēr 26% uzskata, ka tās regulē transporta plūsmu un novietošanu pilsētā. Tikai 6% uzskata, ka „Liepājas autostāvvietas” rada papildu darbavietas pilsētā, bet 28% tic, ka „Liepājas autostāvvietas” palielina ieņēmumus pilsētas budžetā.

Aptaujātie arī ieteikuši, ka autostāvvietas vajadzētu labāk sakopt, ka jāsakārto apmaksas veids un vieta visos gadalaikos, ka jāseko līdzi ziemā, vai tās nav piepildītas ar sniega kalniem, ka vairāk vajadzētu „apmaksas kompjūterus”, lai būtu ērtāk veikt samaksu, tāpat ieteikts palielināt bezmaksas autostāvvietu skaitu, tomēr atstāt maksas autostāvvietas kritiskajos punktos.