Par drosmīgu un atbildīgu žurnālistiku portāla irliepaja.lv kolektīvs par Gada liepājnieci izvirza Sarmīti Pujēnu, kuras vārds pazīstams daudziem lasītājiem, kas seko līdzi notikumiem Liepājā.

Žurnāliste no matu galiņiem līdz papēžiem, kuras darba gaitas saistītas ar vietējiem un nacionālajiem izdevumiem. Uzreiz pēc studijām sekoja pilsētas laikraksts "Komunists", vēlāk "Kurzemes Vārds", Tautas Frontes Liepājas nodaļas laikraksts “Liepājas Vārds”, tad "Diena" un "Latvijas Avīze".

Vienmēr drosmīgi metusies iekšā jaunos projektos, vai tas bija pirmais Liepājas komercradio, TV vai jauna tipa mediji (“Kurzemes Ekspresis”, “Rīta Ekspresis”, portāls irliepaja.lv).

Tāpat līdz šai dienai Sarmīte ir viena no nedaudzajiem Liepājas žurnālistiem, kuras raksti nes Liepājas vārdu Latvijas mērogā.
Aizvadītajā gadā īpaši žurnālam "Ir" tapušas pētnieciskās žurnālistikas labākajās tradīcijās ieturētas publikācijas par organizētās noziedzības struktūru noslepkavoto žurnālistu Gundaru Matīsu un "Liepājas metalurga" īpašnieku Sergeju Zaharjinu.

Mīļākās tēmas Sarmītei ir kultūra, māksla, Liepājas teātris. Tomēr pati visaugstāk vērtē savus asos, neatkarīgos viedokļus par pašvaldības darbu un dažādām nebūšanām.
Pujēna atzinīgi vērtē savu līdzdarbošanos portālā irliepaja.lv. Mēs, viņas kolēģi, savukārt, varam apliecināt, ka portāls, kurš pilnus apgriezienus uzņēma tieši 2012.gadā, lielā mērā tāds, kādu to pazīst liepājnieki, ir, pateicoties tieši Sarmītes enerģijai.

IrLiepājniekiem beidzot ir iespēja IZVĒLĒTIES, ir radīta alternatīva – medijs, kas uzdrošinās rakstīt par to, ko citi neraksta. Medijs, kas skatās uz pirkstiem ierēdņiem un amatpersonām. Dažiem neērts, bet liepājniekiem, kuri vēlas dzīvot caurspīdīgi un godīgi pārvaldītā pilsētā, vajadzīgs.

Uzskatām, ka Sarmīte Pujēna ir pelnījusi iegūt titulu „Gada liepājnieks” par sasniegumiem žurnālistikā un brīvas un kvalitatīvas informatīvās telpas radīšanu Liepājā.