Jaunais, bet viedais, tāpēc daudz citētais Eduards Veidenbaums, ir rezignēti secinājis: "Jauns gads ir atnācis, bet viss pa vecam iet savu gaitu tālāk, kā jau gājis".

Vai arī šoreiz – viss pavecam? Jā un nē. Mūsu pilsētā vismaz ārēji noteikti ne – pilsētas vadības centrā Rožu ielā 6, nē, nevis "pēc divi simti gadiem...", kā izrādē "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta" dzied Rolands Beķeris, bet tikai pēc nieka 21 gada tomēr (neiztiekot gan bez upuriem) "viss citādāki būs", jo ir notikusi vēsturiska rotācija, un domes galda galā vairs nav redzama tik ierastā Ulda Seska seja. Vietējā politiskā totalizatora spēlētāju saspringums beidzot ir mazliet atslābis. Protams, līdz nākamo likmju pieņemšanas brīdim pirms pašvaldību vēlēšanām pēc divarpus gadiem. Taču līdz tam vēl laika gana. Arī, lai novērtētu, vai ārējās izmaiņas nesušas līdzi ko dziļāku un būtiskāku.

"Pa vecam" nesanāca arī ar Liepājas pārstāvniecību parlamentā, jo tikai "Saskaņas" kandidāts Valērijs Agešins ir atkārtoti ievēlēts Saeimā, bet pirmoreiz – Uldis Budriķis no Jaunās Konservatīvās partijas. Kādas konsekvences Liepājai tas nesīs 2019. un turpmākajos 13.Saeimas gados, varam tikai minēt un cerēt, ka visas pārmaiņas ir uz labu.

Stāvot pie Jaunā gada sliekšņa pieņemts izvērtēt aizejošo, kurš nu reiz ir bijis īpašs gan izšauto salūta raķešu, gan iztērētās naudas daudzuma ziņā, jo "Latvijas valsts simtgadi taču svinam tikai vienreiz". Svinēja arī Liepāja, tāpat kā dziedāja un dejoja simtgades Dziesmusvētkos Mežaparka estrādē Rīgā, un jauneklīgi pāršķirstīja vēstures lappuses uz teātra skatuves iestudējumā "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta", personīgi un sirsnīgi – izstādē "Liepājas brīvības stāsts" un moderni – ekspozīcijā "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā". Šie, un ne tikai šie, ir simtgades gada notikumi, kurus varam atcerēties ar prieku.

Irliepaja.lv īpašs prieks arī par to, ka šogad beidzot mums izdevās digitalizēt "Liepājnieku biogrāfisko vārdnīcu", izveidojot atsevišķu apakšsadaļu portāla kultūrvēsturiskajā sadaļā "Saknes". Šis, protams, ir liepājnieku biogrāfiju kolekcionēšanas pats sākums, process, kuram beigas nav paredzamas.

Esam apkopojuši arī aizvadītā gada lasītāju statistiku, kas apliecina jau zināmo – sociālo tīklu ietekme maina lasītāju gaumi, un populārāko publikāciju augšgalā ir vēsts par "Pāvesta brīvdienu", kam seko ziņa par 2019.gadā gaidāmo "Prāta vētras" koncertu Liepājā un ziņas no sērijas "pērk/pārdod".

Lūk, 2018.gada lasītāko rakstu Top 10:
24.septembris šogad Latvijā būs brīvdiena
"Prāta vētrai" padomā 30 gadu jubileju svinēt Liepājā
"Kurzeme" pārdota par septiņiem miljoniem eiro
"Hesburger" atvērs trešo restorānu Liepājā
"Romas dārzā" ar Mišelina zvaigžņu vērtu pieredzi
Jubilejā sveic ilggadējo ģimnāzijas skolotāju Valdu Doršu
Saistībā ar slimnīcas ārstu uzsākts kriminālprocess
Liepājā būs slēgtie tenisa korti – par 7 miljoniem
Jaunais mērs sola izmaiņas pašvaldības vadībā
Simtgades svinību kulminācija – 2018.gada 18.novembris

Mūsu lasītāju un skatītāju pulks ir visnotaļ stabili liels, un, kā bezkaislīgi vēsta Google Analytics, 2018.gadā portālu kaut reizi apskatījuši 295 114 lietotāji.

Paldies visiem, kas mūs lasa un lasīs 2019.gadā! Lai izdodas Jums un arī mums!

Jūsu
Irliepaja.lv