Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šonedēļ Liepājā populārākie vārdi ir Māris (423), Vera (301) un Matīss (94).

Toties šodien vārda dienu svin 301 Vera, 47 Vairas un 10 Vairi.

Šodien 50. dzimšanas dienā sveicam Liepājas Mākslas vidusskolas koka un metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas metodiķi Andri Garokalnu.
Lielāko daļu sava laika Andris Garoklans pavada strādājot Liepājas Mākslas vidusskolā, kā pats saka "vīlējot un dauzot metālu", bet brīvajos brīžos sastopams savās lauku mājās  kopā ar ģimeni. Kā stāsta Andris Garoklans, viņa izvēle par labu metāla apstrādei radās laikā, kad mācījās Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas dzintara–metāla apstrādes nodaļā.

Uz jautājumu, cik liela nozīme šāda amata prasmei ir šodien, Andris atbild: "Es domāju, ka šīs prasmes ir nozīmīgas, jo dators paliek arvien gudrāks un cilvēks daudz ko aizmirst. Var paļauties uz to, ka dators tev iemācīs reizrēķinu un pašam vairs nekas nav jāmācās, bet šādu amatu tev dators neiemācīs."
Andris Garokalns uzsver, ka šādai izglītībai ir perspektīva: "Es domāju, ka noteikti, bet daudz, protams, ir jāstrādā ar savu pasūtītāju loku, jāatrod sava niša. Diemžēl nepieaug tendence, ka Liepājā jaunieši izvēlētos mācīties tieši šo arodu, bet, piemēram, Rīgā tam ir lielāks pieprasījums, jo vairāk iespējas pēc tam dabūt darbu. Šīs zināšanas ir specifiskas, tāpēc jaunieši skatās, lai pēc skolas beigšanas viņiem būtu kur tās izmantot."

Atbildot uz jautājumu, kā tiks pavadīta apaļā, 50 gadu jubileja, Andris Garokalns atbild: "Man pašam nepatīk lielas svinēšanas, tāpēc neko īpašu neplānoju."

Šodien dzimšanas dienā sveicam arī liepājnieci Gintu Ozolu.

Šobrīd Ginta Ozola strādā a/s "Rīgas siltums" par padomes priekšsēdētāja vietnieci un ir mamma sešus gadus vecai meitai. Vēl nesen trīs ar pus gadus strādājusi Ekonomikas ministra birojā par vadītāju. Savukārt, pirms tam, desmit gadus – Liepājas pārstāvniecībā Rīgā. Ginta Ozola stāsta: “2009.gada martā, uzņemoties darba pienākumus Ekonomikas ministrijā, es teicu: “Iekāpju tramvajā, bet nezinu uz kurieni tas dodas, cik būs pieturas, kad vajadzēs izkāpt un kur es būšu nonākusi." Tā nu ir sanācis, ka šobrīd no šī tramvaja esmu izkāpusi dzīves posmā, kad vairāk zinu, ko negribu, bet nezinu, ko gribu. Šodien meklēju atbildes. Visam savs laiks!"

Par sevis lutināšanas rituāliem Ginta Ozola sauc iespēju brīvdienu rītos pagulēt ilgāk un necelties pirmajai, bet svētdienas vakarā doties uz pirti: “Tās, šķiet, ir divas lietas, bez kurām ilgākā laika posma es noteikti nevarētu iztikt! Šad un tad palasu kādu grāmatu, jāatzīst, tas nav pārāk bieži, noteikti gribētu, atrast laiku, lai to darītu regulārāk. Pēdējā grāmata, ko izlasīju, bija Martina Žaka “Kad Ķīna valdīs pār pasauli".

Ginta Ozola ikdienā pieturās pie šādas dzīves filozofijas: “Varbūt kāds to raksturo, kā pārlieku centību, bet es esmu novērojusi, ka pati, personīgi, daudz labāk jūtos, ja izdaru darbu ar mazliet lielāku atdevi un vairāk, nekā no manis tiek sagaidīts. Tas arī ir galvenais princips, pēc kura cenšos ikdienā dzīvot un strādāt."

Visiem šodienas vārda un dzimšanas dienas svinētājiem, Ginta Ozola novel: “Dziedāsim un dejosim visu dienu!"