Publicitātes foto


Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi aprīlī piedalījās Eiropas Liceju parlamenta rīkotajā Starptautiskajā rotu un rotu dizaina projektu izstrādes konkursā, Francijā, un 3. kursa Modes aksesuāru nodaļas audzēkne Ieva Ščerbiņina ieguva 2. vietu kategorijā "Rotu konkurss". Audzēknes darbs tika sagatavots skolas pedagoga Andra Garokalna vadībā.

Konkurss norisinājās "Lycee professionnel Jean Guehenno" skolā Francijā, Santamanmontronas pilsētā.  Kopumā Erasmus+ projekta ietvaros LMMDV pārstāvēja divas audzēknes – Rebeka Sēlika Stirna un Ieva Ščerbiņina, kuras vienlaikus arī realizēja praksi specialitātē. Konkursam sagatavoties palīdzēja pedagogi Andris Garokalns un Edijs Ābelis, savukārt pasniedzēji Toms Vītols un Edijs Ābelis projekta ietvaros pārstāvēja skolu Eiropas Liceju Parlamenta (P.L.E.) organizācijā.

Konkursa tēma: "Medaļa Olimpiskā spēļu uzvarētājam" tika izvirzīta saistībā ar Olimpiskām spēlēm, kuras šogad notiks Parīzē. Konkurss tika organizēts trīs kategorijās: "Rota – medaļa kā juvelieru darbs", "Zīmējumi – medaļas zīmējums, vizualizācija" un "Eseja – idejas, koncepcijas apraksts".

Rotas tika gatavotas katrā skolā uz vietas, un katra izglītības iestāde prezentēja piecas rotas. Konkursā kopumā piedalījās astoņas skolas no Itālijas, Beļģijas, Francijas, Portugāles, Spānijas, Grieķijas un Latvijas. Konkursam darbus izgatavoja visi 3. kursa Modes aksesuāru dizaina programmas audzēkņi, kuri izvēlējušies rotu dizainu – Rebeka Sēlika Stirna, Marta Kronberga, Alise Gūtmane, Marta Ieva Boka, Ieva Ščerbiņina un Dāvis Ziemelis.

"Ikgadējais Eiropas Liceju Parlamentu konkurss šogad norisinājās Francijas vidienē, un dalība tajā ir lieliska iespēja paplašināt izpratni par Eiropas izglītības un kultūras jautājumiem. Rotu/medaļu konkurss paver iespēju aplūkot un novērtēt audzēkņu sasniegumus un ieguldījumu. Tas arī veicina pozitīvu sacensību gaisotni un motivāciju uzlabot savas prasmes un sasniegumus, turklāt prakse Francijā divu nedēļu garumā ir neaizmirstams starptautisks ieguvums. Pieredzes iegūšana ārpus savas valsts robežām sniedz daudz, ieskaitot kultūras apmaiņu, valodas prasmju uzlabošanu un pasaules uztveres paplašināšanu. Šī pieredze pozitīvi ietekmē audzēkņa personības attīstību un izpratni par pasauli, kā arī kalpo kā lieliska iespēja, lai dalītos ar šo pieredzi un iedvesmot citus," ar pieredzi dalās LMMDV pedagogs Edijs Ābelis.


Pasākuma laikā atklāta arī starptautiskā ceļojošā rotu izstāde, lai prezentētu katras skolas audzēkņu darbus. Izstāde LMMDV telpās tiks atklāta šā gada septembrī.

Turklāt "Liepāja – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027. gadā" ietvarā starptautiskais konkurss un pasākums 2027. gadā notiks Latvijā, un to organizēs LMMDV.

Informācijai: LMMDV no 2001. gada aktīvi darbojas kā oficiāli uzņemta partnerskola Eiropas Liceju Parlamenta (P.L.E.) organizācijā. Tā apvieno profesionālās mācību iestādes Eiropā, kuras realizē izglītības programmas juveliermākslā. Sadarbībā ar Eiropas partnerskolām tiek realizēti dažādi Erasmus+ projekti – gan skolas sadarbības jomā, gan realizējot audzēkņiem prakses, gan pieredzes apmaiņas braucienus.