Piektdien, 8.decemrbī, pulksten 14 interesenti aicināti apmeklēt Baltijas Rehabilitācijas centru, Kr. Barona ielā 14, kurā atklās silto smilšu terapijas kabinetu Liepājā.

Šī procedūra turpmāk regulāri būs pieejama Liepājā, pateicoties AS "Liepājas papīrs" atbalstam. Terapijas iedarbības lauks ir ļoti plašs – tā palīdz aktivizēt organisma pašregulācijas procesus, veicina asinsriti un elpošanu, tādā veidā aktivizējot arī smadzeņu darbību. Terapija palīdzēs normalizēt bērna psihoemocionālo stāvokli, kā arī ļaus koriģēt balsta un kustību aparātu.

20 gadu pieredze rāda, ka impulsi, kas saņemti siltajās smiltīs, vienkārši un dabiski spēj atjaunot cilvēka iekšējos resursus. Silto smilšu iekārta ir Latvijā patentēta iekārta, kuras izveides, darbības principi un pielietošanas virzieni atbilst dabas vides estētikas idejai un metodikai. Silto smilšu iekārtā tiek izmantotas smiltis ar augstu kvarca sastāvu (92 – 99%). Atrodoties smiltīs, tās veic bērna roku pirkstu, pēdu un ķermeņa dabīgu masāžu, sīkās muskulatūras stimulāciju, tāpat nozīmīgus impulsus saņem redze un dzirde.

Silto smilšu terapijas kabineta atklāšanas pasākumā piedalīsies Dabas vides estētikas studijas vadītāja un silto smilšu iekārtas idejas autore Diāna Timofejeva un AS "Liepājas papīrs" vadība.

Pasākumā laikā tiks atklāta arī bērnu radošo darbu izstāde, ko centra telpās varēs aplūkot visu decembri. Bērnu darbi ir tapuši mākslas nodarbībās, kuru norisi šogad atbalstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija projekta "Bērni (visīpašākie) rosās Liepājā" ietvaros.