Lai sniegtu jaunas zināšanas, atbalstu un praktiskus, pieredzē un zinātnē balstītus padomus ģimenēm ar bērniem, tiek organizētas bezmaksas atbalsta grupas un informatīvās nodarbības. Nodarbību cikli norisināsies februārī Baltijas rehabilitācijas centra telpās, Krišjāņa Barona ielā 14, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Atbalsta grupu nodarbībām aicinātas pieteikties jaunās ģimenes ar mazuļiem līdz gada vecumam. Nodarbības vadīs pieredzējusī vecmāte Ineta Vītola un psiholoģe Ieva Pelīte. Atbalsta grupu nodarbību cikls sastāvēs no piecām tikšanās reizēm brīvā atmosfērā, kas norisināsies 6., 8., 13., 15. un 20. februārī no pulksten 18 līdz 19.30.

Atbalsta grupā tiks apskatītas tēmas par bērna aprūpi, ikdienas kopšanu un barošanu, bērna attīstību, pozitīvu disciplinēšanu, drošību, bērna emocionālo audzināšanu un viedierīču lietošanas paradumiem ģimenē. Tiks sniegts atbalsts vecākiem un informācija par pēcdzemdību depresijas profilaksi, kā arī pārrunāti jautājumi par pāra attiecībām pēc bērna piedzimšanas un problēmsituāciju risināšanu ģimenē.

Savukārt informatīvo nodarbību ciklam aicināti pieteikties vecāki ar bērniem līdz divu gadu vecumam. Informatīvo nodarbību cikls sastāvēs no četrām nodarbībām, kurās divu stundu garumā, no pulksten 18  līdz 20, tiks apskatītas šādas tēmas:

• 2.februārī  – vecmātes Inetas Vītolas vadībā tiks apskatītas tēmas par bērna attīstību, vides iekārtošanu, palīdzību klepus gadījumā, bērna miega paradumiem un citām praktiskām lietām;
• 3.februārī – uztura speciālistes Annijas Albertiņas vadībā tiks apskatīta tēma par bērna uzturu un ēdināšanu;
• 16.februārī – psiholoģe Iveta Gēbele vadīs nodarbību par veselīgu emocionālo vidi ģimenē, bērna emocionālo un valodas attīstību;
• 23.februārī – fizioterapeite Ieva Vasiļjeva sniegs meistarklasi bērna attīstības veicināšanai.

Nodarbības norisināsies klātienē Baltijas rehabilitācijas centra telpās, Krišjāņa Barona ielā 14 (ieeja no sētas puses). Piesakoties nodarbību ciklam, jāapmeklē visas ciklā paredzētās nodarbības.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, sazinoties ar Liepājas Reģionālās slimnīcas atbalsta fonda vadītāju Indru Grasi darba laikā pa tālruni 26 591 363, sūtot sms ar sekojošu informāciju: vārds, uzvārds, nodarbības veids: atbalsta grupa vai informatīvās nodarbības, personu skaits no ģimenes, kas apmeklēs nodarbības.

Atbalsta grupas un informatīvās nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, e-pasts veseliba@liepaja.lv.