Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka šodien Liepājā vārda dienu svin viens Daumants, bet nesvin neviens Druvvaldis (Latvijā - deviņi).

Šodienas gaviļnieks ir Daumants Vidiņš. Viņš ir sabiedriski aktīvs jauns cilvēks, kas strādā Liepājas Jaunatnes centrā un pasniedz Astronomijas nodarbības, kurās atklāj ne vien fizikas likumus, bet arī filozofē par Visumu. Vadījis "Rietumu Radio" rubriku „150 sekundes ar Daumantu Vidiņu”.
Savā vārda dienā Daumants plāno būt kopā ar draugiem, bet ir iecere rīkot arī nelielas viesības ģimenes lokā, mājās pie vecākiem. Pērn dāvanā saņēmis žāvētu latvāni, uz kura bija piespraustas lapiņas ar visdažādākajiem novēlējumiem.
Pārējiem 7. oktobra gaviļniekiem Daumants novēl dzīvot dzīvi katram kā pats to vēlas, neierobežojot sevi garīgi un nekalpot novecojušām dogmām, dažādiem aizspriedumiem un reliģiskam fanātismam. Jaunietis iesaka tikties biežāk ar draugiem, vai vienkārši doties skrējienā starp aukstām lietus lāsēm.
Daumants ir apņēmības pilns nākotnē turpināt vadīt savu vecāku saimniecību – nelielo pārtikas veikaliņu, kā arī uzturēt māju labā stāvoklī, lai labi pašam un ģimenei.