Sestdien, 19.septembrī, vēlu vakarā Liepājas Leļļu teātris skatītājus aicina uz kosmisku brīvdabas izrādi un kopīgām planētu un zvaigžņu medībām, kam  rudens tumšie vakari ir ļoti piemēroti, informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" Sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

19.septembra vakarā no pulksten 21 līdz 23, kad lielie vēji būs norimuši un mākoņi izklīduši, Liepājas Leļļu teātris un astronomijas entuziasts Daumants Vidiņš ģimenes ar bērniem aicina iepazīt Visuma noslēpumus un piedalīties zvaigžņu un planētu medībās Liepājas Zirgu salā pie jaunatvērtās Dabas mājas.


Tieši šajās dienās Zemei ir pietuvojies un labāk vēl par Jupiteru ir saskatāms Marss. Tāpat pasākuma laikā trenēsimies saskatīt gan vislabāk pamanāmos Lielos greizos ratus un Dvīņu zvaigznāju, gan citas mazāk zināmās zvaigžņu kopas. Kā tumšajās rudens debesīs vislabāk saskatīt un atpazīt planētas, zvaigznājus un Zemes pavadoņus, to pulksten 21 stāstis un ar astronomu un laika vērotāju knifiem dalīsies Daumants Vidiņš.

Vakaru pulksten 21.30 turpinās  Liepājas Leļļu teātra jaunākā izrāde skolas vecuma bērniem "Ilgonis un (Vis)visums". Izrāde ir saistošs un informatīvi piesātināts vēstījums par kosmosu un cilvēka alkām  izzināt un vienmēr meklēt atbildes uz jautājumiem par Visuma pirmssākumiem un savu izcelsmi. Izrādes iedvesmotājs un zinātniskais konsultants ir Latvijā labi zināmais astronoms Ilgonis Vilks. Viņa prototips uz skatuves, zinātnieks Ilgonis Vilciņs  kosmosa izziņai  iedvesmo arī izrādes centrālos tēlus - astrosuņus Kosu un Mosu. Brīvdabas izrādes dalībnieki varēs sekot suņu aizraujošajiem piedzīvojumiem, Saules sistēmas iepažišanai un pazušanai  melnajā caurumā. 


Pēc izrādes, pulksten 22.30 sanākušie vērēs nodoties debesu ķermeņu atpazīšanai caur Liepājas Raiņa 6. vidusskolas  teleskopa aci un augšupielādētajām viedierīču aplikācijām  Star Walk un GeoSatWach, kā arī aplūkot Dabas mājas ekspozīciju.

Pasākuma biļetes iepriekšpārdošanā  iespējams iegādāties Liepājas Leļļuteātra kasē, Rožu laukumā 5/6, 3. st., 79.kab. darba dienās no pulksten 10 līdz 16, brīvdienās no 11 līdz 12. Biļešu tirdzniecība pasākuma norises dienā, Zirgu salā pie dabas mājas no pulksten 20 līdz 21. Biļetes cena 5 eiro. Biļetes pieejamas arī vietnē www.aula.lv, kur biļetes cena ar komisiju sastāda 6 eiro.

Izrādes radošā komanda:
Režisors un vizuālās koncepcijas autors| Edgars Niklasons
Lugas autore | Sandija Santa
Lomās | Ingars Gudermanis, Signe Apse
Leļļu mākslinieces | Krista Ķipure, Madara Mieriņa
Komponists | Kaspars Niklasons
Zinātniskais konsultants | Ilgonis Vilks