Nacionālā apvienība (NA) gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās startēs 34 novados un valstspilsētās: 16 novados Vidzemē, septiņos – Kurzemē, septiņos Zemgalē un četros – Latgalē, aģentūra LETA uzzināja partijā.

NA līderis Raivis Dzintars skaidroja, ka pagājušajās pašvaldību vēlēšanās NA ieguva visvairāk deputātu vietu no visām partijām – 166 vietas. Dzintars uzskata, ka politiskais spēks var lepoties ar padarīto pārstāvētajās pašvaldībās.

Vairākos novados mēra amata kandidāti būs esošie domju priekšsēdētāji. Siguldā tas būs Uģis Mitrevics, Smiltenē – Edgars Avotiņš, Tukumā – Normunds Rečs, Talsos – Sandra Pētersone un Ogrē – Egils Helmanis. Liepājā līderis būs Uldis Lipskis, Dienvidkurzemē – Linards Tiļugs, Rēzeknē – Ināra Groce, Jūrmalā – Andris Čuda, Cēsīs – Guntis Grosbergs, Madonā – Zigfrīds Gora, Augšdaugavā – Agris Slobožaņins, Saldū – Roberts Sipenieks, Valmierā – Jānis Grasbergs un Jelgavas novadā – Oskars Cīrulis.

Lai arī katra novada vai pilsētas prioritātes atšķiras, kopumā galvenie akcenti būs saimnieciskas, efektīvas, uz sadarbību vērstas pārvaldes veidošana, atbalsts dažādām sabiedrības grupām, it īpaši ģimenēm ar bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kvalitatīvs izglītības un kultūras piedāvājums, kā arī uzņēmējdarbības un infrastruktūras attīstība novados.

Šajās pašvaldību vēlēšanās NA vadmotīvs būs "Tava balss novadā", iezīmējot, ka katra vēlētāja viedoklim un vajadzībām ir svars. Politiskajā spēkā uzsvēra, ka sevišķi nozīmīgi tas ir administratīvi teritoriālās reformas kontekstā – apvienotajos novados jābūt vienmērīgai attīstībai, lai izaugsme nekoncentrētos tikai jaunajos novadu centros.

Nacionālajai apvienībai ir 41 reģionālā nodaļa un vairāk nekā 1000 biedru visā Latvijā.