Sociālo palīdzību šogad saņēmušas 20 ģimenes, kurās kāds no ģimenes locekļiem strādā vai nesen aizgājis no darba finanšu grūtībās nonākušajā uzņēmumā "Liepājas metalurgs".

To intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča, raksta LETA.

Kā atzina Bartkeviča, atsevišķu uzskaiti par "Liepājas metalurga" darbiniekiem, kuriem nepieciešama sociālā palīdzība, dienests neveic, taču iestādes darbinieki lēš, ka sociālo palīdzību Liepājā šogad ir saņēmušas 20 ģimenes, kurās kāds no ģimenes locekļiem patlaban strādā vai nesen aizgājis no darba "Liepājas metalurgā".

Vēl aptuveni 10 ģimenes, kurās kāds no ģimenes locekļiem bijis vai ir saistīts ar uzņēmumu, interesējušās par iespēju saņemt sociālo palīdzību, taču šo ģimeņu ienākumu līmenis, kā sacīja Bartkeviča, "par laimi, vēl nav tik zems, lai pretendētu uz atbalstu".

"Tas, ka cilvēks ir atbrīvots no darba "Liepājas metalurgā" vai jebkurā citā uzņēmumā, nav pamats, lai palīdzību piešķirtu," skaidro Bartkeviča, piebilstot, ka Sociālā dienesta darbinieki, pirms piešķirt palīdzību, vērtē visu ģimenes locekļu ienākumus.

Bartkeviča pauda pārliecību, ka visi no "Liepājas metalurga" atlaistie darbinieki nenonāks Sociālā dienesta redzeslokā un spēs atrast citu darbu. "Nedomāju, ka nākamā gada janvārī vai februārī Sociālajā dienestā veidosies milzīgas rindas ar darbiniekiem, kuri atlaisti no "Liepājas metalurga"," sacīja dienesta vadītāja. Viņa paredz, ka lielāks bijušo uzņēmuma darbinieku pieplūdums gaidāms nākamā gada pavasarī vai vasarā, kad būs beigusies bezdarbnieku pabalsta izmaksa.

Liepājas Sociālā dienesta apkopotā informācija liecina, ka trūcīgas personas statuss oktobrī Liepājā bija 1132 personām, savukārt maznodrošinātas ģimenes statuss - 4500 ģimenēm. Garantētā minimālā ienākuma līmeņa pabalstu Liepājā saņem nedaudz vairāk kā 200 personas, bet dzīvokļa pabalstu vidēji mēnesī piešķir 700 liepājnieku ģimenēm.