Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 181 Zane un viena Zuzanna.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas Centra sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju Zani Veršelo.

Vai tu esi liepājniece?
Liepājniece neesmu, bet nu jau sešus gadus vēlētos sevi tā saukt, jo Liepāja jau kādu laiku ir manas mājas. Mana dzimtā puse ir Vidzeme, Valkas novads, savukārt Liepājā ierados studēt.

Kā tu raksturotu savu ikdienas darbu?
Ikdienā cenšos jaunajai paaudzei iemācīt pareizi rakstīt, runāt un iemīlēt literatūru.

Kas tev darbā sniedz lielāko prieku un gandarījumu?
Pirmkārt, tas, ka darbs ir saistīts ar nozari, kas man patīk un interesē. Otrkārt, ka darbs saistās ar kultūras mantojumu, kuru es ļoti cienu. Treškārt, ir patīkami saņemt no skolēniem atzinīgus vārdus par interesantu mācību stundu vai kādu faktu, ko viņi uzzinājuši no manis.

Kā pavadi brīvos brīžus?
Savos brīvajos brīžos cenšos atpūsties, uzkrāt spēkus jaunam darba cēlienam, kā arī sniegt prieku sev, izlasot kādu grāmatu, aizejot uz kādu teātra izrādi vai darbojoties kādās radošajās darbnīcās.

Kā, tavuprāt, izpaužas sievišķība?
Pirmais, izdzirdot vārdu sievišķība, nāk prātā vārdi kopta un eleganta, tomēr tas nav viss. Uzskatu, ka ir jāiekļauj arī sievietes iekšējā pasaule.

Kādas ir tās lietas, uz kurām tiecies nākotnē?
Nākotnē sevi redzu kā ģimenes cilvēku ar bērniem un vīru.

Vai labi sadzīvo ar savu vārdu? Vai zini arī tā skaidrojumu?
Man ļoti patīk mans vārds. Žēl, ka mūsdienās vecāki bērniem gandrīz vairs neliek šo vārdu. Esmu atradusi trīs savus vārda skaidrojumus. Pirmais saistās ar Raiņa lugu "Pūt, vējiņi!" — šo vārdu esot izdomājis pats Rainis. Pārējie divi vārda skaidrojumi liecina par to, ka Zanes ir sievišķīgas un spēcīgas sievietes, kas spēj ļoti daudz ko. Kā es vienmēr saku: "Zanes ir foršas!"

Tavs novēlējums visiem šodienas svētku svinētājiem!
Noteikti novēlu katrā dienā atrast kaut ko pozitīvu, jo pašlaik mums apkārt ir ļoti daudz negatīvā.