Liepājas jauniešu forums "Mana nākotnes pilsēta" ir līdzdalības pasākums, kurā dažādu vecumu jaunieši veido savus projektus par nākotnes pilsētu, domājot un vērtējot, kāda pilsēta ir šobrīd un kādā pilsētā viņi gribētu dzīvot. Foruma norisē sākumskolas un pirmsskolas audzēkņu idejas papildinās un pilnveidos pamatskolas un vidusskolas skolēni, bet augstskolas studenti izveidos izstrādāto projektu prezentācijas. Foruma noslēgums plānots 2022.gada jūnijā, informē Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže.

Šobrīd ir noslēdzies Foruma pirmais posms – radošuma nedēļas ietvaros pirmsskolas un sākumskolas  skolēni ir izveidojuši zīmējumus un modeļus, video un prezentācijas par to, kas viņuprāt, būtu jāmaina, jāuzlabo vai jāattīsta Liepājā. Kopā darbus iesniedza vairāk kā 200 skolēni no 29 izglītības iestādēm. Ja notiktu tā, kā vēlas skolēni, Liepājā būtu vairāki zooloģiskie dārzi, akvaparki, jauns un interesants Jūras muzejs, moderna bibloteka, sporta laukumi gan uz ēku jumtiem, gan dažādās pilsētas vietās, tiltiņi, kas ved uz Attekas salu, interesantas izejas uz jūru, Policijas akadēmija, skaistas mājas katrai ģimenei, atpūtas vietas un vēl dažādi interesanti objekti. Visi saņemtie skolēnu darbi ir digitalizēti un pārējiem foruma dalībniekiem būs pieejami īpaši izveidotā "Ideju bankā". Daļu no šiem darbiem no 6. maija līdz 6. jūnijam būs iespējams apskatīt TN Kurzeme 3. stāva gaitenī.

Foruma pirmā posma noslēgumā 10., 12. un 14. maijā Zoom vidē notiks otrā Foruma kafejnīca, kas būs veltīta ilgtspējīgas pilsētas aspektiem – būs iespēja uzzināt par aprites ekonomikas principiem, pieredzē dalīsies Cēsu pilsētas attīstības stratēģijas veidotāji, par saviem projektiem stāstīs Liepājas kopienas dārza veidotāji un vides izglītības aktivitāšu organizētāji Liepājā un Latvijā. Lai piedalītos Foruma kafejnīcā, iespējams pieteikties, aizpildot anketu – pirmās dienas sarunai – https://ej.uz/qvhn; otrai dienai – https://ej.uz/m9en, bet trešajai dienai – https://ej.uz/27ks.

Foruma partneri – Liepājas pilsētas Būvvalde, Liepājas Izglītības pārvalde, Liepājas Universitāte un nodibinājums Zinātnes un inovāciju parks.

Vairāk par Foruma norisēm lasiet www.lnf.lv vai sociālā tīkla Facebook Liepājas Novada fonda un Liepājas Izglītības pārvaldes profilos.