Šodien, 28. februārī, Liepājas Jauniešu otrā foruma "Mana nākotnes pilsēta" ietvaros, aizsākās divu dienu hakatons pamatskolu audzēkņiem, lai turpinātu attīstīt pirmskolas un sākumskolas skolēnu radošos darbus – kā nākotnē varētu izmantot un pārbūvēt atsevišķas bijušās rūpnīcas "Liepājas Metalurgs" ēkas un attīstīt plašo teritoriju. Foruma 2. kārtā piedalās septiņas komandas, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Liepājas SEZ pārvalde un pašvaldība bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritorijā redz iespēju izveidot videi draudzīgu industriālu parku, kurš tiktu integrēts pilsētvidē un būtu pieejams ikvienam, vienlaikus blakus moderniem ražošanas uzņēmumiem, kas darbojas pēc aprites ekonomikas principiem, būtu vieta arī dažādām radošām un aktīvām nodarbēm.

Kā atklājot Liepājas Jauniešu otrā foruma "Mana nākotnes pilsēta" pamatskolas hakatonu uzsvēra Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis, tā ir ekskluzīva iespēja piedalīties savas pilsētas nākotnes veidošanā – radīt idejas un tās parādīt arī citiem. Liepājas SEZ pārvaldnieks novēlēja jauniešiem brīvu un radošu domu lidojumu.

Hakatona uzdevums ir izveidot un prezentēt viena bijušā Liepājas Metalurga industriālā objekta digitālu vai materiālu modeli un tā funkcijas pamatojumu. Prezentācijas saturs jāiekļauj – kāpēc izvēlējāmies šo ideju, kā to pilnveidojām, kā mūsu objekts darbosies atjaunotajā bijušās rūpnīcas Liepājas Metalurga teritorijā.

Jauniešu idejas un radošos risinājumus vērtēs īpašā izveidota žūrija, kuras sastāvā strādās – Liepājas SEZ pārvaldes komercdarbības atbalsta daļas vadītāja Evita Pērkone, Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, LIAA Biznesa inkubatora vadītāja Vita Liepiņa; Digitālo inovāciju parka IT projektu vadītājs Niks Kuncītis, neatkarīga eksperte Anete Bērziņa un "Radošuma pils" lektore Juta Birzniece.


Pamatskolas skolēnu hakatons noslēgsies 1.martā pulksten 15 LIAA Biznesa inkubatorā, Dārza ielā 4/8, Liepājā, kad tā dalībnieki pičos savas idejas, bet jau 22.–24.martā norisināsies Liepājas otrā Jauniešu foruma "Mana nākotnes pilsēta" 3. kārta, kurā izstrādātās idejas tālāk attīstīs vidusskolu, profesionālo izglītības iestāžu un augstskolu jaunieši.

Liepājas otro Jauniešu forumu "Mana nākotnes pilsēta" rīko Liepājas Novada fonds un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi un Būvvaldi. Kā norāda Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže, foruma galvenais mērķis ir iesaistīt visu vecumu bērnus savas pilsētas nākotnes plānošanā, veicinot domāt un nebaidīties sapņot.

Atgādināsim, ka Liepājas otrā Jauniešu foruma 1. kārta norisinājās 2022. gada oktobrī un novembrī. Kopumā iesaistījās 11 Liepājas pirmskolas un sākumskolas izglītības iestādes. Ar pedagogu starpniecību bērniem tika piedāvāti pieci esoši objekti, kuru pielietojumam nākotnē noderētu labas idejas – metāllūžņu pieņemšanas cehs, metāla lauztuve, siltumtrašu estakādes, siltumnīcas, kā arī pagājušā gadsimta 70–tajos gados celtais bunkurs – civilās aizsardzības patvertne.

Aktivitāte bija liela un arī radošie darbi dažādi un interesanti. Lielākā daļa bērnu bija zīmējuši un veidojuši atrakciju parkus, akvaparkus, daudzfunkcionālus sporta laukumus, kafejnīcas, bibliotēkas, papildinot tās ar dažādām interesantām lietām, piemēram, kaķiem. Bija arī botāniskais dārzs ar taureņiem, Inženieru skola vecajā metāla lauztuves ēkā. Visi radītie darbi tika noglabāti "Ideju bankā", kurus tālāk izmanto pamatskolu jaunieši.