Publicitātes attēls


Kamēr eksperti spriež un analizē, kur jābūt atjaunotajai Liepājas bibliotēkai, trešā Jauniešu foruma dalībnieki domā, kādiem pakalpojumiem jābūt atjaunotajā un patiesi mūsdienīgā Liepājas bibliotēkā. Tāpēc šī gada jauniešu foruma norises galvenais atbalstītājs ir Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka, informēja Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže.

Mācību gada sākumā – oktobrī, kad skolās notiek karjeras nedēļa, sākumskolas un pirmsskolas audzēkņi no 20 izglītības iestādēm veidoja radošos darbus par tēmu "Ko es gribētu darīt jaunajā bibliotēkā". Mācību gada otrajā pusē – martā, kad skolās notiek radošuma nedēļa un ir Liepājas dzimšanas diena, pamatskolas un vidusskolas jaunieši, izmantojot šos radošos darbus, veidos modeļus un projektu aprakstus jaunās bibliotēkas pakalpojumiem, kas atbildīs ANO ilgtspējas mērķiem un padarīs mūsu bibliotēku patiesi mūsdienīgu.

Astoņas pamatskolas skolēnu komandas no četrām skolām 7. un 8. marta hakatonā veidos telpiskus modeļus ilgtspējīgiem un inovatīviem bibliotēku pakalpojumiem, kam būtu vieta Liepājas bibliotēkā. Pēc pavasara brīvlaika 20. – 22. marta hakatonā šīs idejas līdz projektu aprakstiem attīstīs vidusskolēnu komandas. Jauniešu foruma rezultāti tiks izmantoti jaunās bibliotēkas pakalpojumu plānošanā.

Visi radošie darbi, kas tiks izmantoti hakatonu darbos, ir apskatāmi balsošanas vietnē.

Liepājas Jauniešu forums ir jauniešu līdzdalības pasākums, kurā dažādu vecumu jaunieši sadarbojoties rada un pilnveido idejas par pilsētas attīstību. Pirmā Liepājas jauniešu foruma tēma bija "Kādu es gribu redzēt Liepāju pēc 10 gadiem", savukārt otrā foruma tēma bija "Kas vēl varētu būt bijušā Liepājas Metalurga industriālais milzis". Šī gada foruma tēma ir Liepājas jaunā bibliotēkas.

Foruma norisi atbalsta Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka, Liepājas Izglītības pārvalde, Liepājas Būvvalde un Liepājas SEZ pārvalde. Tehnoloģiskos risinājumus nodrošina nodibinājums Zinātnes un inovāciju parks.