Izdota grāmata "Ceļojums uz Rīgas Melnā Balzama zemi", kurā aprakstīta AS "Latvijas balzams" ražotā dzēriena un zīmola "Rīgas Melnais Balzams" vēsture.

Par to aģentūru LETA informēja "Latvijas balzams" pārstāvji. Veikalos Liepājā tā būs pieejama janvāra otrajā pusē.

Grāmata ir veidota kā ilustrēts albums, kas stāsta par zīmola vēsturi un dod ieskatu Latvijas kultūras dzīvē un ražošanas tradīcijās vairāku gadsimtu garumā. Tāpat grāmatā ir ietverts arī veltījums Latvijas simtgadei. Grāmata ir izdota trīs valodās - latviešu, krievu un angļu un to var iegādāties "Latvijas balzams" veikalos Vecrīgā.

Projekta autori un izdevēji ir Liepājā dzimušais rakstnieks un dramaturgs Aleksandrs Ņikišins, kā arī vēstures entuziasts un uzņēmējs Aleksandrs Šličkovs. Grāmatas pamatā ir dzēriena vēstures pētnieka Andra Raņķevica apkopotie dati un lekcijas. Grāmatā izmantoti arī AS "Latvijas balzams" vēsturiskie materiāli un Rīgas, Maskavas, Liepājas un Jelgavas muzeju, kā arī citu privāto kolekciju fondi.

Ņikišins norāda, ka dzēriena "Rīgas Melnais Balzams" vēsture ir cieši saistīta ar valsts vēsturi, notikumiem un cilvēku likteņiem. Tāpēc grāmata veidota kā sava veida Latvijas panorāma, kas dod ieskatu ne tikai "Rīgas Melnā Balzama" 265 gadu vēstures lappusēs, bet arī atklāj 18.–19. gadsimta atmosfēru un notikumus Latvijā.

"Latvijas balzams" kopš 2014.gada oktobra iekļauts holdinga kompānijā "Amber Beverage Group", kas tika izveidota, starptautiskajai alkoholisko dzērienu kompānijai "SPI Group" apvienojot Baltijas uzņēmumus - "Latvijas balzamu", dzērienu izplatītājus "SPI Distribution Latvia", "SPI Distribution Estonia" un "Bennet Distributors" Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdi "Latvijas balzams veikali" Latvijā un "Darija" Lietuvā. "Amber Beverage Group" dibinātāja un 100% daļu īpašniece ir Nīderlandē reģistrētā kompānija "S.P.I. Regional Business Unit B.V.''.