Privātkolekciju festivāla "Vēsture bez robežām" rīkošana Liepājas pašvaldībai izmaksā 28 000 latu, un vērienīgā festivāla norises laikā muzejā realizēs papildus drošības pasākumus.

Tā šodien Liepājas Latviešu biedrības namā notikušajā preses konferencē žurnālistus informēja muzeja direktore Dace Kārkla, raksta LETA.

Kā pastāstīja festivāla idejas autors, Krievijas kolekcionāru savienības priekšsēdētājs Aleksandrs Ņikišins, četru no Krievijas atvesto kolekciju vērtība ir vairāk nekā pusmiljons ASV dolāru. Viņš atzina, ka kolekcionāri vienmēr ir norūpējušies par savu kolekciju drošību.

Nemazāk vērtīgas ir arī citas kolekcijas, kas no piektdienas, 3.maija, kad notiks svinīgā festivāla atklāšana, būs apskatāmas Liepājas muzejā. Tiek lēsts, ka kolekcionāra Gunārs Rusiņa kolekcijas "Latvijas armijas vēsture formās un regālijās 1918.–1940" vērtība ir ap 200 000 latu savukārt, no Viļņas atvestās kolekcijas "Austrumu paklāji" vērtība – ap 300 000 latu.

Runājot par kolekciju drošību, Kārkla atzina, ka papildus jau esošajai uzņēmuma "G4S" nodrošinātajai muzeja apsardzei pie muzeja ēkas jau dežurējot "G4S" automašīna ar apsargiem, tiks uzstādītas papildus videonovērošanas kameras un muzejā festivāla norises laikā izvietos Liepājas Pašvaldības policijas posteni. Tāpat esot plānots papildu darbā pieņemt vairākus zāļu uzraugus. Drošībai, kā atzina festivāla rīkotāji, tiekot pievērsta liela uzmanība.

Kā ziņots, pirmais privātkolekciju festivāls "Vēsture bez robežām", kas Liepājas muzejā norisināsies no 3.maija līdz 28.jūlijam, apmeklētājiem piedāvās iepazīt desmit privātkolekcijas no sešām valstīm – Dānijas, Francijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas –, kas aptvers ap 3000 eksponātu.

Festivāla laikā Liepājas muzejā būs skatāmas kolekcijas "Napoleons un Eiropa", "Liepāja un Romanovi", "Caru un karaļu namu dzērienu tradīcijas", "Padomju laika māksla", "Sievietes pasaule 19.gs.beigās un 20.gs.sākumā", "Vācija. 20.gadsimts", "Austrumu paklāji".

Latviju festivālā pārstāvēs divi kolekcionāri – liepājnieks Andris Skābe ar kolekciju "PSRS uniformas un amunīcija" un Saeimas deputāts un kolekcionārs Gunārs Rusiņš ar kolekciju "Latvijas armijas vēsture formās un regālijās 1918.–1940", raksta LETA.

Ņikišins atzina, ka pagaidām ir plānots organizēt vismaz divus šādus festivālus – šogad un nākamgad. Pēc tam organizatori redzēs, kādi tiem ir rezultāti, cik liela bijusi apmeklētāju interese un finansiālie ienākumi. Plānots kolekciju un kolekcionāru vajadzībām pakārtot ne tikai bijušā veikala "Māja" ēku Vecā ostmalā 24, bet arī tuvāko apkārtni, kur varētu notikt kolekcionāru gadatirgi un citi saistīti pasākumi.