Kā ceturtdien, 7.jūlijā, Pilsētas attīstības komitejā izteicās domes izpilddirektors Edgars Rāts, ir noslēdzies iepirkums par jūrniecības ekspozīcijai piemērotām telpām.

Iepirkumu komisija par labāko piedāvājumu Liepājas muzeja jūrniecības vēstures ekspozīcijai atzinusi bijušās veikala „Māja” telpas, ko īpašnieks piedāvājis par iznomāt par 2 eiro kvadrātmetrā.

Šajā ēku kompleksā, ēkā vecajā ostmalā 22, šodien durvis vērs arī "Blue Shock Race" elektrokartinga centrs.

Portāls jau pērnruden rakstīja, ka Krievijas pilsonim Aleksandram Šličkovam piederošais komplekss nonācis pārdošanā par 1 600 000 eiro – tā ir viena no Liepājas augstākajām cenām par nekustamo īpašumu. Saskaņā ar sludinājumu par šo cenu nekustamo īpašumu firma "Sandlers nami" piedāvā ēkas Vecajā ostmalā 24 – piecstāvu ēka ar telpu platību 3001,4 kvadrātmetri, Vecajā ostmalā 22 – divstāvu ēka ar griestu augstumu 4 metri un vairāk, telpu platība 1638 kvadrātmetri un Vecajā ostmalā 20 – vienstāva saimniecības ēkas ar platību 2238 kvadrātmetri.

Jau esam rakstījuši, ka Nams Vecajā ostmalā 24 bija viens no pirmajiem vērienīgajiem vēsturisko ēku rekonstrukcijas projektiem kopš neatkarības sākuma Liepājā un viens no pirmajiem spīķeru projektiem

Ēku, kas agrāk piederēja SIA "MIG holdings", uzņēmuma maksātnespējas procesā SEB banka nodeva izsolei. Izsole notika 2012.gada 5.jūlijā, un par 211 tūkstošiem latu to nosolīja fiziska persona, Krievijas pilsonis Aleksandrs Šļičkovs. 25.jūlijā ar tiesas lēmumu izsoles rezultāti tika apstiprināti.

2014.gada sākumā SIA "Baltijas projekts" (tā vienīgais īpašnieks ir Aleksandrs Šličkovs) bija izsludinājusi skiču konkursu, kurā piedalījās sešas uzaicinātas arhitektu komandas no Latvijas un Lietuvas, starptautiska žūrija strādāja divas dienas un balvu fonds bija 7000 eiro, bet samaksa katram konkursa dalībniekam – 1500 eiro. Konkursa uzdevums bija piedāvāt skiču projektu Izziņas, izstāžu un izklaides centram Vecajā ostmalā 22/23/24, kā arī kanālmalas labiekārtojumam posmā līdz izklaides centram "Libava". Uzvarēja  lietuviešu arhitektu birojs "UKA", bet projekts tā arī nav īstenots.

Šogad maijā pašvaldība nolēma atlikt lēmumu par Vecās ostmalas 23 nodošanu atsavināšanā. Summa, par kādu Šļičkovs būtu varējis nopirkt šo īpašumu, bija 94 200 eiro.

Augstāka cena šobrīd Liepājā tiek prasīta tikai par ēku Kūrmājas prospektā 8/10, tā jau otro gadu ir 4 000 000 eiro.