Pēc tam, kad mūžībā aizgāja Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš, pārvaldnieka pienākumu izpildītāja amatā iecelts līdzšinējais pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš.

Ar jauna pārvaldnieka iecelšanu Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valde gan nesteidzas, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Nākamā Liepājas SEZ valdes sēde notiks 10.jūnijā, bet, pēc Ratnieces-Kadeģes rīcībā esošās informācijas, šajā sēdē vēl nav plānots lemt par jauna SEZ pārvaldnieka iecelšanu. Pienākumus, kas saistīti ar Liepājas SEZ pārvaldīšanu, pilnvērtīgi spējot nodrošināt Lapiņš, kuram ir desmit gadu darba pieredze SEZ pārvaldnieka vietnieka amatā, skaidroja Kadeģe. Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs, Liepājas mērs Uldis Sesks informēja, ka pārvaldnieka pienākumu izpildītājs amatā ir iecelts bez termiņa ierobežojuma, līdz ar to neesot nekāda pamata sasteigt jauna pārvaldnieka meklējumus.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likums noteic, ka SEZ pārvaldnieku amatā ieceļ Liepājas SEZ valde. Liepājas SEZ pārvaldes nolikums noteic, ka pārvaldes izpildaparātu ieceļ un vada Liepājas SEZ pārvaldnieks, kuru uz trim gadiem amatā ieceļ valde. Darba līgumu ar Liepājas SEZ pārvaldnieku valdes uzdevumā slēdz SEZ valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka maija sākumā 52 gadu vecumā mūžībā aizgāja Liepājas pilsētas domes deputāts un Liepājas SEZ pārvaldnieks Krieviņš. Pagājušajā nedēļā Liepājas domē deputāta pienākumus viņa vietā sāka pildīt Uldis Hmieļevskis (Liepājas partija), kurš plašāk pazīstams kā ātruma festivāla un rallija "Kurzeme" organizators.