Kurzemes apgabaltiesa šodien tiesneses slimības dēļ neskatīja Liepājas domes deputātes Elitas Kosakas krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un piesavināšanos.

Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Zina Purina aģentūru LETA iepriekš informēja, ka iepriekšējā sēdē notika liecinieku nopratināšana, taču viens liecinieks nebija ieradies. Tika saņemts lūgums pēc papildu pierādījumiem, tāpēc sēdes turpinājumu tiesa atlika.

Kā ziņots, Kurzemes apgabaltiesa apelācijas kārtībā skata no Osipova partijas Liepājas domē ievēlētās deputātes Kosakas krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un piesavināšanos.

Pirms tam Liepājas tiesa atzina Kosaku par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un par piesavināšanos, piemērojot viņai nosacītu brīvības atņemšanu uz 3 gadiem un 6 mēnešiem, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Pirmās instances tiesas spriedums paredzēja Kosakai atņemt tiesības divus gadus pildīt amatpersonas pienākumus valsts un pašvaldības iestādēs.

Liepājas tiesa lēma, ka Kosakai cietušajam Sergejam Siņaginam jāmaksā materiālo zaudējumu kompensācija - 2470 lati, 500 latu morālā kompensācija, kā arī izdevumi par advokāta pakalpojumiem - 605 lati.

Kosaka spriedumu pārsūdzēja.