Ar manu draugu Ivaru "Promenade Hotel" restorānā pie “Corona” alus glāzes turpinām apspriest  Liepājas  jaunākās politiskās mutācijas Covid-19 sakarā. Šoreiz – “Saskaņas” Saeimas deputāta Valērija Agešina labdarības ziedojuma 946 medicīnisko masku apjomā pasniegšanu Liepājas reģionālajai slimnīcai.


Portāla irliepāja.lv rīcībā ir nonākusi Latvijas Krievu savienības Kurzemes saraksta līderes Elitas Kosakas iesniegums, kurš jau esot arī Valsts policijas rīcībā.

Iesnieguma lietas būtība pēc juristes Kosakas pārliecības ir pilnīgi pabeigta noziedzīga darbība:

“[..] gan Valērijs Agešins, gan Edvīns Striks 2020. gada 17. aprīlī publiskajā vietā, proti, Liepājas reģionālajā slimnīcā (Slimnīcas ielā 25, Liepājā) ir pārkāpuši 2020. gada 12. martā Ministru kabineta (MK) rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.5.2 punktā noteiktos ierobežojumus”.
 

Runa ir par kasti ar 946 respiratoriem "KN95", kuru 17. aprīlī Saeimas deputāts Valērijs Agešins nogādāja Liepājas reģionālajā slimnīcā un nodeva slimnīcas valdes priekšsēdētājam, pilsētas domes deputātam Liepājas partijas biedram Edvīnam Strikam bez sejas maskas un cimdiem.

Pārkāpums, atšķirībā no “Kurzemes Vārda” žurnālistes Driķes atmaskojošo faktu konstatācijas pie slēgtām baznīcas durvīm, šeit tomēr ir dokumentēts ar fotoattēlu.

Mēs ar Ivaru diemžēl nevaram pretendēt ne uz virosologu kompetenci, ne, pasarg’ Dievs, uz žurnālistikas prasmēm, taču, izanalizējot slimnīcas telpās uzņemto foto un spriežot pēc  slimnīcas valdes priekšsēdētaja E.Strika un “Saskaņas” Saeimas deputāta V.Agešina ķermeņu masām, kā arī savstarpējo lokāciju fotofiksācijas mirklī, pie īstas skaidrības par Kosakas kundzes pārliecību par divu mertru neievērošanu tā arī netikām.

Mēs negribētu iejaukties nevienas atbildīgās institūcijas kompetencē, bet, mūsuprāt, Liepājā ir jāizbeidz izmantot koronavīrusu  politiskām spēlēm. Arī pēc koronavīrusa pandēmijas beigām paliks vēl laika līdz nākamajām vēlēšanām, lai  paspētu  visdažādākajā veidā “aplikt” savus politiskos pretiniekus un nelabvēļus!