27.augustā mūžībā aizgājis savulaik populārais dziedētājs, Rīgas estrādes orķestra solists Zdzislavs Romanovskis. Atvadīšanās 31.augustā pulksten 12 Centrālkapos.

Latviešu estrādes dziedātājs Zdzislavs Gvidons Romanovskis lielāko popularitāti iemantoja pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu mijā.

Romanovskis dzimis 1936. gada 16. jūlijā Liepājā, tēvs polis, māte vāciete, teikts "Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā". 1944. gadā ģimene ar kuģi devās uz Vāciju, tur zēns uzsāka mācības Altšrēlicas skolā, tomēr pēc kara, 1945. gadā, ģimene atgriezās Liepājā. Zdzislavs mācās J. Poruka 1. septiņgadīgajā skolā, pēc tam Liepājas 1. Vidusskolā, ko absolvēja 1954.gadā. No 1954. līdz 1958. gadam studēja Liepājas Pedagoģiskā institūta Fizikas un matemātikas fakultātē.

Paralēli, no 1954. līdz 1959.gadam, Romanovskis apguva arī vokālo mākslu E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas vokālajā klasē. Šajā laikā viņš arī nopietni aizrāvās ar riteņbraukšanu. Pašmācības ceļā apguvis ģitāru, Romanovskis dziedāja institūta ansamblī. No 1958. līdz 1963. gadam bija solists Liepājas kultūras nama deju mūzikas orķestrī. 1964.gadā atzīts par labāko solistu Baltijas republiku estrādes kolektīvu salidojumā Liepājā.

Rīgas estrādes orķestra vadītājs Egils Švarcs estrādes ansambļu salidojumā Rīgā piedāvāja Romanovskim kļūt par solistu valsts filharmonijā, un no 1963. līdz 1965. gadam viņš bija Aleksandra Kublinska vadītā ansambļa "Rīga" solists, bet no 1965. līdz 1976. gadam – Rīgas estrādes orķestra (REO) solists. Kopā ar orķestri sniedzis ap 2500 koncertu bijušajās PSRS republikās, kā arī Vācijas Demokrātiskajā republikā, Somijā, Polijā, Čehoslovākijā un Ungārijā.

Populārākās Romanovska dziedātās dziesmas bija Raimonda Paula "Baltijas jūrai" un "Vecā jūrnieka stāsts" no skaņuplates "Tev, mana labā" (1969), kā arī Paula dziesma "Zēns paņēma līgaviņu" (1970).

Dziedātāja vīrišķīgais šarms un samtainais balss tembrs valdzināja klausītājus, lai arī kritika ne vienmēr bija labvēlīga.

Romanovskis bija REO solists līdz pat 1976. gadam, kad orķestri likvidēja. Pēc tam dziedātājs iesaistījās komponista Jāņa Sildega vadītajā Carnikavas zvejnieku kolhoza ansamblī "Sono", kur dziedāja kopā ar Māru Krievkalni un Ēriku Kamarūtu.

1986. gadā Romanovskis uz ilgāku laiku pameta estrādi un atgriezās Liepājā. 90. gados viņš Liepājā strādāja par informātikas skolotāj, piedalījās koncertos arī pēc neatkarības atgūšanas un uzstājās arī vēl 21. gadsimtā.

Nominēts kā viens no "20. gadsimta izcilākajiem Liepājas estrādes mūziķiem” laikraksta "Kurzemes Vārds" pētījumā. Romanovska vārds un plaukstu nospiedums redzams Latvijas estrādes mūziķu Slavas alejā Zivju ielā Liepājā.